Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

KAZACHSTAN: Konfiskata budynków kościelnych

Członek Kościoła Łaski modli się przed budynkiem swego kościoła

Władze stolicy Kazachstanu, Nur-Sułtan, zarządziły skonfiskowanie budynku prezbiteriańskiego Kościoła Łaski oraz budowanego na tym samym terenie miejsca spotkań kościoła zielonoświątkowego Agape. Urzędnicy twierdzą, że nieruchomość jest potrzebna pod nowe przedszkole publiczne.

W 2001r. Kościół Łaski zakupił i wyremontował budynek należący dawniej do uczelni. Rekompensata, którą miasto obecnie proponuje kościołowi, jest dużo niższa niż wartość rynkowa nieruchomości.

Członkowie kościoła Agape przez wiele lat marzyli o własnym budynku i w końcu udało im się uzyskać od władz wszystkie potrzebne pozwolenia na jego budowę. Jednak niedługo po rozpoczęciu prac otrzymali decyzję o konfiskacie obiektu.

Z kolei Kościół Łaski mierzył się już wcześniej z przeciwnościami. W 2014r. wydano podobny nakaz konfiskaty, też rzekomo w celu utworzenia przedszkola. Wtedy stronom udało się dojść do porozumienia. W tym samym roku były pastor kościoła został skazany za rzekome spowodowanie uszczerbku na zdrowiu psychicznym jednego z członków kościoła. Mimo, że sam „poszkodowany” zaprzeczył oskarżeniom, pastor został skazany na 4 lat więzienia w zawieszeniu.

Módlmy się za członków i liderów tych dwóch kościołów, których czekają potyczki prawne. Módlmy się, aby te sprawy zostały rozwiązane bez niepotrzebnych spięć i aby członkowie tych kościołów mogli zachować prawo własności do nieruchomości. Niech w Kazachstanie otworzą się drzwi, aby chrześcijanie mogli szerzyć Dobrą Nowinę w swoim kraju, dając świadectwo o mocy Bożej, która zmienia życie.

Źrodło: Forum 18

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Kazachstanu KAZACHSTAN: Konfiskata budynków kościelnych
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się