Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

KAZACHSTAN: Wyznawcy religii monitorowani i karani grzywną

Od początku 2021 roku w sądach w Kazachstanie odbyło się co najmniej 20 spraw związanych z organizowaniem spotkań religijnych bez zgody państwa. Zasądzone grzywny mają wysokość odpowiadającą średniemu wynagrodzeniu za okres od 3 tygodni do 4 miesięcy.

Miejsca kultu religijnego są ściśle monitorowane przez urzędników, aby sprawdzać czy jakiekolwiek prawo nie zostało złamane. W jednym z przypadków, kościół baptystyczny w mieście Oral, który był wcześniej ukarany grzywną, jest regularnie odwiedzany przez urzędnika, który siada z tyłu i obserwuje nabożeństwo zapisując nazwiska obecnych. Nabożeństwo jest także nagrywane pomimo sprzeciwów członków Kościoła. Reagując na tę sytuację, jeden z nich, Nikolaj Nowikow, powiedział „Niech [urzędnik] przychodzi i słyszy Słowo Boże”.

Obecnie w tym kraju trwają również prace nad zmianami w prawie w celu jeszcze większego ograniczenia swobody praktykowania religii. Zostaną wprowadzone, m.in., nowe restrykcje dotyczące spotkań poza budynkami należącymi do zarejestrowanych wspólnot religijnych.

Módlmy się o mądrość i rozeznanie dla liderów kazachskiego kościoła, aby wraz z członkami swoich zborów znaleźli sposoby, by mimo zmieniających się przepisów prawnych, mogli podołać potrzebom swoich społeczności. Niech znajdą innowacyjne metody docierania do swych rodaków z przesłaniem Bożego pokoju w tych trudnych czasach. Niech Pan wyraźnie przemówi do serc urzędników obserwujących nabożeństwa i działa przez Ducha Świętego w ich życiu, aby cele Jego Królestwa mogły się wypełnić.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Kazachstanu KAZACHSTAN: Wyznawcy religii monitorowani i karani grzywną
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się