KOLUMBIA: Były partyzant jest teraz świadkiem Chrystusa

 „Fernando” był kiedyś jednym z dowódców FARC, komunistycznej partyzantki, która od dawna sieje terror w Kolumbii. Nawrócił się do Chrystusa dzięki świadectwu „Rolo”, jednego ze współpracowników The Voice of the Martyrs (VOM). Gdy Rolo niedawno spotkał się z Fernando w jego miejscu zamieszkania, poznał surowe warunki życia na ogarniętym wojną obszarze. Tamtejszy Kościół znajduje się pod kontrolą członków partyzantki, co oznacza, jeśli chrześcijanie nie stosują się do rozkazów wydawanych przez buntowników FARC, zmuszani są do wyjazdu lub ryzykują życiem. Choć sytuacja stopniowo się poprawia, Rolo powiedział, że długie lata wojny i propaganda marksistowsko-leninowska sprawiły, że miejscowi reagują na Dobrą Nowinę z lękiem i niechęcią.

W trakcie wizyty Fernando z radością przyjął od Rolo egzemplarze Biblii i inne chrześcijańskie książki, żeby je upowszechniać na tym wyniszczonym wojną terenie. Okolica jest niebezpieczna, dlatego mężczyźni poszli razem. Gdy zaczęli je rozdawać na przedmieściach, mieszkańcy z zaskoczeniem patrzyli, jak były członek partyzantki dzieli się Ewangelią. Rolo opowiada, że każda napotkana osoba była zszokowana na widok byłego dowódcy FARC, który chodzi bez broni. Zamiast karabinu, świeżo nawrócony był uzbrojony w Biblie i gorące pragnienie dzielenia się wieścią o Jezusie.

Chwalmy Boga za odważną i przemieniającą życie wiarę Rolo i Fernando! Módlmy się, by Duch Święty nadal potężnie działał w sercach członków FARC, prowadząc kolejne osoby ku osobistej więzi z naszym zmartwychwstałym Panem. Niech Bóg obdarzy Fernando mądrością w służbie na tym niebezpiecznym obszarze, a także wszelkim koniecznym zaopatrzeniem dla zaspokojenia jego praktycznych potrzeb, by mógł utrzymać siebie i swoją rodzinę oraz nadal wiernie głosić Ewangelię.

Źródło: VOM USA

Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się