Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Koronawirus w Korei Północnej?

Na powyższym zdjęciu zamieszczamy list od osoby z Korei Północnej, jaki otrzymała nasza partnerska misja The Voice of the Martyrs z Korei Płd. (VOMK), z którą ściśle współpracujemy. Autorem listu jest osoba, która otrzymała od naszej misji odtwarzacz MP4, dzięki któremu może korzystać z materiałów chrześcijańskich. Oto treść listu: „Nabieram nadziei na życie, gdy się modlę. Sytuacja z tym wirusem w Pjongjangu i Sinŭiju jest poważniejsza niż na terenach przygranicznych. Myślę, że wszyscy umrzemy z głodu albo od zarażenia. Jedno i drugie jest śmiercionośne i wywołuje rozpacz. Ale od kiedy Go poznałem, mój strach zniknął. Szczerze ponownie wam dziękuję”.

Jedna z północnokoreańskich misjonarek i studentek w szkole biblijno-misyjnej prowadzonej przez VOMK powiedziała, że w czasie epidemii SARS na początku XXI w. pracowała w szpitalu w Korei Północnej. Według jej relacji personel szpitala przygotował wtedy oddzielne pomieszczenie dla pacjentów z SARS. Zasłonili okna, aby nie docierało tam światło słoneczne. Pacjentów przykuli do łóżek. Jeśli wyzdrowieli, to byli wysyłani do biura Urzędu Bezpieczeństwa jako podejrzani o pobyt w Chinach. Powiedziała również, że lekarstwa i pomoc otrzymywane wtedy od ONZ, były sprzedawane na targu i nie docierały do szpitala. Władzy nie obchodziło to, czy ludzie przeżyją, czy umrą. Myślała ona wtedy: „Jakżeż ci ludzie mogą tak leżeć w tej sali całymi dniami bez światła słonecznego”.

Módlmy się za naszych braci i siostry w Chrystusie z Korei Północnej oraz o cały ten kraj, aby światło ewangelii rozproszyło tam mroki morderczego reżimu.

Źródło: The Voice of the Martyrs Korea

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Korei Północnej Koronawirus w Korei Północnej?
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się