Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

KOREA PÓŁNOCNA: Sprzeciw wobec akcji przekazywania Biblii

Od kilku lat the Voice of the Martyrs Korea (VOMK) pomaga dostarczać Biblie do Korei Północnej. Zwykle dzieje się to z wykorzystaniem dużych balonów, które przenoszą przez granicę wysyłane w nich materiały. Niedawno VOMK zaczęło też używać butelek z ryżem, witaminami i małymi Bibliami, by pobłogosławić mieszkańców Korei Północnej. Butelki były systematycznie wrzucane do morza w odpowiednim momencie, gdy przychodzący nurt zabierał je wzdłuż zachodniego wybrzeża do zamierzonego miejsca przeznaczenia.

VOM Korea to nie jedyna organizacja wysyłająca materiały przez granicę. Są też inne grupy, które wysyłają materiały, zawierające bardzo krytyczne treści pod adresem północnokoreańskiego rządu. Władze Korei Południowej zwróciły na nie uwagę i teraz zaciekle przeciwstawiają się wszelkim wysiłkom, mającym na celu wywieranie wpływu na umysły i serca obywateli.

W 2018 r. Korea Północna i Południowa zawarły porozumienie, by zredukować istniejące między nimi napięcia wojskowe. Jednak 4 czerwca tego roku, Kim Yo Jung, siostra przywódcy Kim Dzong Una, ostrzegła, że jeśli rząd Korei Południowej nie powstrzyma wysyłania balonami „złej propagandy", władze Korei Północnej zerwą porozumienie. W odpowiedzi, rząd Korei Południowej podjął natychmiastowe działania, by uspokoić północnych Koreańczyków i uniknąć wszelkich napięć.

5 czerwca, gdy zespół pracowników VOM Korea wyjechał, by zrzucić nową partię 500 butelek z ryżem, drogę zablokowały mu dwa tuziny policjantów, funkcjonariusze ubrani po cywilnemu i miejscowi mieszkańcy, nie pozwalając pracownikom dostać się nad morze. Trzy dni później pracownicy VOM Korea otrzymali list z Departamentu Oceanu i Rybołówstwa z poleceniem zaprzestania i zaniechania wszelkich zrzutów butelek pod groźbą postawienia oskarżeń.

Mimo sprzeciwu pastor Eric Foley, dyrektor naczelny VOM Korea, w każdej sytuacji widzi dawane przez Boga sposobności. Wszelkie poprzednie próby zablokowania działań humanitarnych misji umożliwiały jej członkom okazywanie Bożej miłości i łaski. „W ciągu lat, świadczyliśmy funkcjonariuszom południowokoreańskiej policji prawdopodobnie w równym stopniu, w jakim robiliśmy to wobec mieszkańców Korei Północnej" - powiedział.

Módlmy się, by serca funkcjonariuszy południowokoreańskiej policji otworzyły się na przesłanie Ewangelii. Niech Bóg nadal prowadzi dobre dzieło, jakie zaczął w życiu wielu mieszkańców Korei Północnej, którzy otrzymali wysłane już Biblie. Chwalmy Boga za dotychczasowe możliwości dzielenia się Dobrą Nowiną i módlmy się, by Bóg pokazał jeszcze bardziej twórcze i skuteczne sposoby ewangelizowania w przyszłości. Pamiętajmy o wstawianiu się za Kim Dzong Unem, jego siostrą Kim Yo Jung i innymi północnokoreańskimi przywódcami, prosząc Boga, by zmiękczył ich serca, aby i oni byli otwarci na przemieniające życie przesłanie o Jego ogromnej miłości do nich.

Źródło: Mission Network News, Voice of America, VOM Korea, BBC, The Guardian

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Korei Północnej KOREA PÓŁNOCNA: Sprzeciw wobec akcji przekazywania Biblii
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się