Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

KUBA: Zniszczenie budynku kościoła

30 października na polecenie władz wyburzono budynek kościoła Assemblies of God w Santiago de Cuba. Kościół prowadzony przez pastora Faustino (Fausto) Palomo Cabrera należy do uznanej prawnie denominacji.

Kubańskie władze twierdzą, że przyczyną wyburzenia budynku była konieczność zrobienia miejsca dla torów kolejowych. Jednak to jedyny budynek, który na tym obszarze przeznaczono do zniszczenia. Kościół jest na celowniku od 2015 roku, gdy władze wydały pierwotny nakaz jego zburzenia. Wtedy jego członkowie i chrześcijanie z innych miejsc wspólnie zaprotestowali i władze się wycofały.

Obecnie wywierany jest nacisk na pastora Fausto i zwierzchnika denominacji, by podpisali  porozumienie, że wyburzenie przeprowadzono legalnie. Źródła donoszą, że władze próbują obarczyć pastora kosztem pracy sprzętu użytego w rozbiórce. Podobno chcą w ten sposób pokazać, że ich działanie nie narusza wolności religijnej.

Proces wyburzania sfilmował obecny na miejscu orędownik praw człowieka i pastor innego kościoła, Alain Toledano. Policja zatrzymała go razem z dwoma innymi członkami jego zboru. Po dziewięciu godzinach w areszcie zostali zwolnieni.

Módlmy się za pastora Fausto, który musi rozwiązać problem z władzami dotyczący swojego zboru. Prośmy naszego Ojca w Niebie, by dał mu mądrość i prowadził na każdym kolejnym kroku, aby członkowie jego kościoła mogli dalej spotykać się na modlitwie. Pamiętając, że większa Boża chwała często przychodzi po czasie cierpienia, niech ci wierzący zostaną umocnieni i wyposażeni do zmierzenia się z wszelkimi wyzwaniami, jakie jeszcze ich czekają, jednocześnie zachowując jedność w miłości Chrystusa. Wstawiajmy się też za ludźmi odpowiedzialnymi za zniszczenie budynku kościoła. Niech będą świadkami łaski i miłości naszego Pana Jezusa, wyrażonej w życiu Jego wiernych naśladowców, i również uznają Go za swojego osobistego Zbawiciela.

Źródła: Christian Solidarity Worldwide, Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Kuby KUBA: Zniszczenie budynku kościoła
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się