Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

KUBA: Aktualizacja: Ataki na pastorów

Omar Gude Perez, kubański pastor skazany w 2009 r. na sześć lat więzienia na podstawie fałszywych oskarżeń o nielegalną działalność gospodarczą, fałszowanie dokumentów i handel ludźmi, został pozbawiony przez Sąd Najwyższy w Hawanie prawa do wniesienia apelacji. Żona pastora Omara stwierdziła, że decyzja sądu potwierdziła jej przekonanie, że aresztowanie i uwięzienie męża zostały zaaranżowane na najwyższych szczeblach władzy.

Mario Alvarez, inny kubański pastor znajdujący się w ostatnich latach pod silną presją władz, odwołał się do Sądu Najwyższego, by zapobiec bezprawnej konfiskacie swojego domu. W 2009r. co najmniej 30 innych przywódców kościelnych z tej samej sieci kościołów co pastorzy Mario i Omar było aresztowanych i przetrzymywanych w więzieniach w różnych częściach kraju. Władze groziły także konfiskatą ich domów. (Źródło: Christian Solidarity Worldwide)

Proś Boga, aby darował pastorowi Omarowi trwałą siłę i pokój w czasie jego pobytu w więzieniu. Módl się o prowadzenie dla pastora Mario w walce o uznanie dla jego praw religijnych. Módl się, aby Kościół na Kubie nie ustawał w głoszeniu dobrej nowiny o Bożej łasce, pomimo sprzeciwu ze strony rządu.

/Opracowano na podstawie: VOM Kanada, Persecution and Prayer Alert z 4 lutego 2010 r./

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Kuby KUBA: Aktualizacja: Ataki na pastorów
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się