Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

LAOS: Dom chrześcijańskiego lidera celem ataku

Wierzący z ludu Khmu stale doświadczają przeciwności

Miniony rok był okresem pełnym wyzwań dla grupy wyznawców Chrystusa z ludu Khmu w północnym Laosie. W kwietniu 2018 roku przywódcy ich wioski zażądali od nich wyrzeczenia się wiary pod groźbą wygnania ze wsi. Ostatecznie jednak zmienili zdanie, pozwolili chrześcijanom pozostać i wydali oświadczenie, że zezwalają im na praktykowanie swej wiary.

Po świętach Bożego Narodzenia osiem kolejnych rodzin oddało swoje życie Jezusowi. Niestety, w nocy 23 stycznia 2019 r. ktoś rozlał benzynę wokół domu jednego z liderów chrześcijańskich, próbując go spalić. Na szczęście pożar szybko dostrzeżono i ugaszono. Osoby odpowiedzialne za podpalenie pozostawiły notatkę, że życie chrześcijan będzie zagrożone dopóki nie opuszczą oni wioski. Lider, którego dom podpalono, był skłonny ulec pogróżkom. „Jeśli on wyjedzie, wielu chrześcijan zniechęci się” - powiedział informator The Voice of the Martyrs.

Módlmy się za chrześcijan z tej wioski, aby znaleźli siłę pomimo przeciwności. Módlmy się, by przywódcy wioski konsekwentnie i w odpowiedni sposób wspierali wierzących. Módlmy się, aby sprawcy podpalenia zrozumieli swoje przewinienia i przyszli do wiary w Chrystusa, który także ich chce zbawić.

Źródło: VOM USA

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Laosu LAOS: Dom chrześcijańskiego lidera celem ataku
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się