Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

MALEDIWY: Deportacja hinduskiego nauczyciela za posiadanie Biblii

Shijo Kokkattu, 30-letni nauczyciel pochodzący z Indii, został na początku października deportowany z Malediwów za przechowywanie Biblii w domu. Miejscowa policja zatrzymała go pod koniec września po donosie jego kolegów o znalezieniu chrześcijańskich materiałów na szkolnym komputerze, którego używał Shijo.

Obowiązująca w kraju konstytucja z 2008 r. jest zdecydowanie antychrześcijańska i stwierdza, że „ktoś nie będący muzułmaninem nie może stać się obywatelem Malediwów”. Emigranci wyznający inne religie mogą praktykować swoją wiarę tylko indywidualnie i w swoich domach. W ubiegłym miesiącu ministerstwo ds. islamskich wydało nowe przepisy w celu kontroli rozprzestrzeniania się nieislamskich religii w tym kraju. Każde naruszenie tego prawa grozi karą pozbawienia wolności od dwóch do pięciu lat, wygnaniem lub aresztem domowym. Cudzoziemcy przyłapani na nawracaniu na inną wiarę mają być deportowani.

Módlmy się, aby Shijo mógł powrócić do pracy i aby władze Malediwów zaprzestały działań na rzecz dalszego ograniczania i tłumienia wiary chrześcijańskiej. Módlmy się, aby przywódcy chrześcijańscy i nauczyciele trwali w pracy dla Pana na Malediwach pomimo zagrożenia, jakie niesie ona dla ich kariery i dobrobytu. Módlmy się, aby wolność religijna była respektowana w Malediwach.

/źródło: Compass Direct News/

/oprac. GPCh/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Malediwów MALEDIWY: Deportacja hinduskiego nauczyciela za posiadanie Biblii
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się