Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

MALEZJA: Prowokowanie konfliktów między chrześcijanami i muzułmanami

26 stycznia dwóch motocyklistów wrzuciło koktajle Mołotowa do budynku kościoła w Penang. Na szczęście budynek nie został poważnie uszkodzony, ponieważ jeden z ładunków nie eksplodował. Atak nastąpił w niecałe 24 godziny po tym, jak na pięciu różnych kościołach zawisł baner z napisem „Allach jest wielki, Jezus jest synem Allacha”, niezwykle obraźliwym dla muzułmanów, którzy nie chcą, aby nie-muzułmanie używali słowa „Allach”. Wydaje się, że banery zostały zawieszone przez osoby, które chcą wzbudzić konflikt pomiędzy chrześcijanami a muzułmanami. Każdy z tych pięciu kościołów zgłosił na policję akt wandalizmu.

W październiku 2013 roku zakazano w Malezji używania słowa “Allach” przez nie-muzułmanów. Wzbudziło to ostre dyskusje na temat tego czy chrześcijanie (oraz inne grupy religijne) mogą legalnie używać arabskiego słowa „Allach” w znaczeniu „Bóg” w Biblii, materiałach drukowanych oraz podczas nabożeństw. 2 stycznia ponad 20 funkcjonariuszy dokonało nalotu na siedzibę oddziału Towarzystwa Biblijnego Malezji w stanie Selangor. Czterech z nich należało do Islamskiego Departamentu Religijnego, najwyższego organu islamskiego w Malezji. Pomimo braku nakazów sądowych, skonfiskowano ponad 330 kopii Biblii w językach malajskim i iban.

Dziękujmy Bogu za ochronę kościoła w Penang przed zniszczeniem. Módlmy się, aby prawda o banerach powieszonych na terenach kościołów stała się znana. Oby chrześcijanie robili wszystko, co w ich mocy, aby żyć w pokoju ze swoimi muzułmańskimi sąsiadami, okazując miłość Chrystusową we wszystkim, co czynią (Rz 12,17-18). W tym czasie niepokoju w Malezji przynośmy w modlitwach przywódców Kościoła, prosząc Boga, aby szczodrze obdarzył ich mądrością (Jk 1,5).

Źródła: VOM USA, World Watch News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Malezji MALEZJA: Prowokowanie konfliktów między chrześcijanami i muzułmanami
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się