Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

MALEZJA: Konfiskata chrześcijańskich książek dla dzieci

Według doniesień internetowego serwisu informacyjnego http://www.malaysiakini.com urzędnicy państwowi z Ministerstwa Bezpieczeństwa Wewnętrznego skonfiskowali niedawno anglojęzyczne książki chrześcijańskie dla dzieci z trzech księgarni Wydawnictwa Malezyjskiego (Malaysian Publishing House –MPH).

Twierdzi się, że książki te zawierają karykatury proroków, które obrażają „uczucia religijne muzułmanów”. W połowie grudnia skonfiskowano łącznie 29 książek z punktów sprzedaży MPH w mieście Senawang,  podobno po tym, jak władze islamskie złożyły zażalenie odnośnie ich obraźliwych treści. Wszystkie sześć pozycji przesłano do siedziby głównej departamentu w Putrajaya w celu zbadania. 3 stycznia usunięto przynajmniej dziesięć książek z półek w księgarni MPH w mieście Ipoh Kinta. Niedawno skonfiskowano także książki ze sklepów MPH w mieście Johor Bahru. Konfiskata nastąpiła po ostatnich kontrowersjach, jakie wywołało żądanie Ministerstwa Bezpieczeństwa Wewnętrznego, by w chrześcijańskim tygodniku “Herald” zaprzestano używania terminu “Allach” w odniesieniu do Boga. Ministerstwo zagroziło, że w razie odmowy redakcji tygodnika nie zostanie przedłużone zezwolenie na jego wydawanie.

Módl się, aby Bóg wzmocnił malezyjskich chrześcijan, by z miłością i odwagą głosili ewangelię (Ef 6,18-20). Módl się, aby wolność religijna wszystkich ludzi była naprawdę uznawana w Malezji.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Malezji MALEZJA: Konfiskata chrześcijańskich książek dla dzieci
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się