MALEZJA: Ataki na kościoły

W Malezji miała miejsce ostatnio seria podpaleń kościołów na tle sporu między muzułmanami a chrześcijanami w kwestii używania słowa „Allach”. W języku malajskim „Allach" to powszechny termin, którego chrześcijanie od setek lat używają na określenie Boga.

Jednak wielu muzułmanów jest przekonanych, że słowo „Allach” powinno być zastrzeżone tylko dla nich. Uważają bowiem, że stosowanie go przez wyznawców innych religii mogłoby prowadzić do zamieszania i przypadków zmiany religii. Ataki, które zaczęły się 8 stycznia, nastąpiły po orzeczeniu Sądu Najwyższego z 31 grudnia 2009 r., które unieważniło rządowy zakaz używania słowa „Allach” przez chrześcijan. Rząd odwołał się już od tego orzeczenia. Jeden z dziewięciu podpalonych kościołów, Metro Tabernacle Church w Desa Melawati, został z znacznym stopniu zniszczony.

Módl się o Boże prowadzenie dla chrześcijan w Malezji, gdy stają w obliczu prześladowań. Proś Boga, żeby dodawał odwagi ofiarom tych ataków. Módl się, żeby zwiększone prześladowania skutkowały większą śmiałością malezyjskich chrześcijan do składania świadectwa (Dz 4,29-31).

Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się