Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

MALEZJA: Konfiskata chrześcijańskiej literatury

W styczniu br. władze miejskie w Kuching Port zatrzymały około 30 000 Nowych Testamentów oraz ksiąg Psalmów i Przypowieści Salomona w języku malajskim. Międzynarodowe Stowarzyszenie Gedeonitów dostarczyło te książki z Indonezji, aby rozprowadzono je w szkołach, kościołach i domach na zamieszkanych przez chrześcijan obszarach stanu Sarawak. Władze Malezji argumentowały, że zatrzymane książki „zawierają słowa, które można także znaleźć w Koranie” i mogłyby one skomplikować przebieg postępowania sądowego w sprawie użycia słowa „Allach” w katolickiej gazecie. W marcu malezyjskie władze wydały decyzję o zwolnieniu przesyłki. Zgodziły się jednak zwrócić Biblie pod warunkiem, że zostaną one opatrzone numerem seryjnym i pieczęcią „Tylko dla chrześcijan” na okładce. Malezyjscy przywódcy chrześcijańscy nie zgodzili się na te warunki, obawiając się, że rząd mógłby wykorzystać numery seryjne do śledzenia Biblii i karania tych, którzy je przyjęli. Według danych z końca marca, Malezyjskie Towarzystwo Biblijne odrzuciło restrykcje nałożone na Biblie i odmawia ich odbioru.

Nie była to pierwsza sytuacja, kiedy skonfiskowano literaturę chrześcijańską wydaną w języku malajskim. W marcu 2009 r. w Port Klang zatrzymano 5100 egzemplarzy malajskich Biblii, które zostały sprowadzone do kraju przez Malajskie Towarzystwo Biblijne. Według miejscowych chrześcijan rząd obawia się, iż Biblie mogłyby zostać rozprowadzone wśród malajskich muzułmanów. Postrzegają oni te konfiskaty jako część systematycznego rządowego planu mającego na celu uniemożliwienie dostępu do Biblii w języku malajskim.

Módlmy się, aby chrześcijanie w Malezji pozostali wierni pomimo trudności stwarzanych przez władze. Módlmy się, aby Biblie dotarły do osób tęskniących za życiem i prawdą, które można znaleźć tylko w Jezusie Chrystusie (J 14,6).

/źródło: Compass Direct, VOM-USA, AsiaNews/

/oprac. GPCh/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Malezji MALEZJA: Konfiskata chrześcijańskiej literatury
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się