Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

MALEZJA: Władze dążą do legalizacji przymusowego nawracania na islam

W kwietniu 2013 r. pewien mężczyzna potajemnie zabrał dwoje własnych dzieci (w wieku 5 i 8 lat) do centrum islamskiego, gdzie oficjalnie przeszły na islam i nadano im islamskie imiona. Człowiek ten sam przeszedł z hinduizmu na islam w więzieniu i żyje w separacji ze swoją żoną. Kiedy matka tych dzieci, wyznająca hinduizm, szukała sprawiedliwości, powiedziano jej, że ponieważ jej dzieci są już muzułmanami, będzie musiała udać się do sądu szariackiego. Świadoma tego, że byłoby to daremne, a wręcz niebezpieczne, na początku czerwca zdecydowała się na złożenie skargi na policji. Sprawa ta trafiła do mediów i wywołała oburzenie.

26 czerwca bezpośrednio do parlamentu, z pominięciem zwyczajowego rozpatrzenia przez Radę Ministrów, trafił projekt ustawy zezwalającej na jednostronną konwersję nieletnich dzieci na islam. Jeśli ta ustawa zostanie przyjęta, to będzie kolejnym krokiem do islamizacji malezyjskiego prawa. Doprowadzi ona też do legalizacji aktów przymusowej konwersji dzieci niemuzułmańskich. Pomimo tego, że ustawa wywołała oburzenie, zwłaszcza w społeczności niemuzułmańskiej, rząd twardo trzyma się swego stanowiska. Ze względu na dobro dzieci narażonych na tragiczne skutki tej ustawy, musimy modlić się przeciwko jej uchwaleniu.

Módlmy się, aby Duch Pana pobudził wszystkich Malezyjczyków, którzy cenią sobie wolność osobistą i fundamentalne prawa człowieka, do zdecydowanego sprzeciwu wobec prób uchwalenia tej ustawy, by malezyjskie dzieci były chronione przed przymusową konwersją. Módlmy się, aby Kościół w Malezji czerpał mądrość i siłę od „Pana Zastępów”. Módlmy się, aby nasz wierny Pan ustanowił sprawiedliwość dla dzieci i ich rodziców, których prawa zostały poważnie zagrożone. „Zostawcie dzieci w spokoju i nie zabraniajcie im przychodzić do mnie; albowiem do takich należy Królestwo Niebios” (Mt 19,14).

Źródło: Religious Liberty Prayer Bulletin

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Malezji MALEZJA: Władze dążą do legalizacji przymusowego nawracania na islam
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się