Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NEPAL: Uniewinnienie pracowników chrześcijańskiej organizacji pomocowej

Niektórzy z uniewinnonych ostatnio wierzących

Chrześcijańska organizacja pozarządowa „Ucz Nepal” z siedzibą w Katmandu organizowała sesje terapeutyczne dla dzieci dotkniętych traumą w wyniku dwóch trzęsień ziemi, do których doszło w Nepalu 25 kwietnia i 12 maja 2015 roku. Każdy uczestnik terapii otrzymał niewielki zestaw podarunkowy, zawierający m.in. książkę dla dzieci o Jezusie. 9 czerwca 2015 roku policja aresztowała pastora, dwóch dyrektorów szkoły i pięciu członków szkolnego personelu za rozprowadzanie tych książek, traktując to jako ewangelizację, co zgodnie z nową konstytucją jest przestępstwem. 6 grudnia 2016 r. sąd uznał ich jednak za niewinnych.

Choć ewangelizacja już od dawna jest w Nepalu nielegalna, organizacje broniące praw człowieka odnotowały ostatnio wzmożenie antychrześcijańskich działań. Władze starają się prawdopodobnie uspokoić w ten sposób hinduskich fanatyków, rozsierdzonych faktem, iż nowa konstytucja nie przywróciła hinduizmowi bardziej znaczącej pozycji.

Tym bardziej więc wiadomość o ostatnim uniewinnieniu została przyjęta z ogromnym dziękczynieniem i chwałą dla Boga przez zaangażowanych w sprawę chrześcijan oraz przez wielu innych, którzy się za nich modlili. „Chwała Panu!” – powiedział z wdzięcznością informator VOM. – „Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy nieustannie się modlili i pomagali na wiele różnych sposobów”.

Źródła: Christian Solidarity Worldwide, partnerzy VOM

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nepalu NEPAL: Uniewinnienie pracowników chrześcijańskiej organizacji pomocowej
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się