Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NEPAL: Zwolnienie chrześcijan uwięzionych z powodu modlitwy

W grudniu 2016 r. czterech nepalskich chrześcijan, którzy modlili się za chorą umysłowo kobietę, zostało skazanych na pięć lat więzienia za rzekomą „przemoc i czarnoksięstwo”. Na szczęście ich wyroki niedawno unieważniono i wszyscy wyszli na wolność.

Lali Pun, Bimkali Budha, Ruplal Pariyar i jego żona Ganga zostali pierwotnie uznani za winnych przez sąd okręgowy w Salyan w zachodnim Nepalu, choć według zeznań świadka ich modlitwy ostatecznie przyniosły chorej uzdrowienie. Piąty chrześcijanin, Rupa Thapa, został uznany wówczas za niewinnego.

Cała piątka przebywała w więzieniu od lipca 2016 r. za „czarnoksięstwo, ograniczanie wolności i przemoc”, pomimo świadectwa, przedstawionego przez męża uzdrowionej kobiety, który potwierdził ich niewinność. Podczas każdej rozprawy wierzący byli  wypytywani, czy nie doszło z ich strony do jakichkolwiek prób nawrócenia domniemanej ofiary. Kwestia ta nie została ostatecznie poruszona w akcie oskarżenia.

Umysłowo chora kobieta, Seti, została wysłana przez swojego teścia, byłego chrześcijanina, do kościoła po modlitwę z podejrzeniem, że jest „opętana przez demony”. Świadkowie zeznali, że Seti opuściła kościół przed zakończeniem nabożeństwa modlitewnego i została później odnaleziona w pobliskim lesie, gdzie krzyczała i kaleczyła się.

Ponad miesiąc później pewien biznesmen opowiedział o całym wydarzeniu lokalnym mediom. W oparciu o ich doniesienia pięcioro chrześcijan zostało oskarżonych, po czym aresztowanych, a w końcu skazanych na podstawie nowej konstytucji Nepalu, która zakazuje nawracania. Przywódcy miejscowego kościoła wydali wtedy oświadczenie, że zgodnie z ich przekonaniem, ich współwyznawcy znaleźli się w więzieniu tylko dlatego, że należą do chrześcijańskiej mniejszości.

Dziękujmy Panu za zwolnienie tych chrześcijan. Módlmy się, by zostali oni wzmocnieni po tym ciężkim doświadczeniu. Módlmy się też, by nadal z odwagą pełnili swoją posługę, a ich „praca miłości” posłużyła za potężne narzędzie rozszerzania w Nepalu Bożego Królestwa.

Źródło: World Watch Monitor

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nepalu NEPAL: Zwolnienie chrześcijan uwięzionych z powodu modlitwy
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się