Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Grudniowe ataki na chrześcijan

17 grudnia w mieście Foron w stanie Plateau uzbrojeni mężczyźni zabili w jednym z domostw sześcioro chrześcijan, w tym pięcioro dzieci.  Deborah Stephen straciła w czasie tego ataku swojego 4-letniego syna o imieniu Promise, a jej córka, Maria, przebywa w szpitalu w stanie krytycznym.

Z kolei 14 grudnia pasterze z ludu Fulani zaatakowali miasto Gwol, zamieszkałe w większości przez chrześcijan, zabijając 2 osoby i raniąc jedną. Trzy dni później pasterze zabili czworo innych chrześcijan w wiosce Tixkan, znajdującą się w rejonie Barkin Ladi w stanie Plateau.

Chrześcijańscy liderzy uważają, iż fakt, że pasterze używają wojskowego kamuflażu, noszą kamizelki kuloodporne i są zaopatrzeni w wyszukaną broń świadczy o tym, że są oni wspierani przez muzułmańskich ekstremistów i zagranicznych najemników.

Módlmy się za chrześcijan w Nigerii, zwłaszcza zamieszkujących środkowe i północne stany, gdzie wiele osób zostało zabitych w 2013 r. Módlmy się o Boży pokój i ochronę dla nich. Prośmy o mądrość i zdecydowanie dla władz w wykorzenianiu ekstremizmu z Nigerii. Módlmy się, aby położony został kres rozlewowi krwi.

Źródło: Morning Star News, Release International

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Grudniowe ataki na chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się