Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Wojsko pomaga islamistom w mordowaniu chrześcijan

Według doniesień żołnierze, którym powierzono zadanie ochrony wieśniaków w stanie Plateau, w poniedziałek 6 stycznia otworzyli ogień do chrześcijan uciekających ze swojej wioski przed atakiem islamistów. Zginęły 32 osoby.

Kilku ocalałych oskarżyło żołnierzy z Sił Specjalnych stacjonujących w Shonong o to, że strzelali do wieśniaków uciekających przed setkami muzułmańskich pasterzy z plemienia Fulani uzbrojonych w broń palną i maczety. Wielu wieśniaków zostało zabitych przez pasterzy, którzy palili domy i atakowali głównie kobiety, osoby starsze i dzieci. Pozostali padli zabici od kul żołnierzy.

Napadnięta wioska, która mieści się rejonie Riyom, została niemal całkowicie zniszczona. Pozostały w niej tylko trzy domy. Jej mieszkańcy powiedzieli, że dzień wcześniej został zabity jeszcze jeden chrześcijanin. Na czele grupy pasterzy, którzy dokonali zabójstwa, miał stać żołnierz. Żołnierze zachowywali się agresywnie, strzelali w powietrze i domagali się, by wieśniacy sprzedali im alkohol. Antele Alamba (25 l), który przeżył masakrę, powiedział Morning Star News, że wieśniacy znaleźli się w potrzasku. „Nie było dla nas ucieczki” – opowiadał. „Uciekliśmy do kościoła i niektórzy żołnierze przyszli tam za nami. Strzelali. Pasterze także strzelali. Zapanował zupełny zamęt”. Wszyscy zabici należeli do Kościoła Chrystusa w Nigerii z Shonong.

Wielu żołnierzy będących muzułmanami jest przekupywanych przez pasterzy z plemienia Fulani, by razem z nimi atakowali chrześcijan. Proceder ten trwa już niestety od dawna. Pracownicy naszej partnerskiej misji The Voice of the Martyrs Nigeria niosą obecnie pomoc ofiarom tej bestialskiej napaści. Módlmy się, aby Pan pocieszył w swojej łasce ocalałych z Shonong i otoczył opieką chrześcijan z wszystkich wiosek w stanie Plateau narażonych na nieustanne ataki ze strony islamistów. Módlmy się, by zwierzchnicy armii nigeryjskiej niestrudzenie dążyli do wyplenienia bandytyzmu z szeregów wojska.

Źródło: Release International, The Voice of the Martyrs Nigeria

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Wojsko pomaga islamistom w mordowaniu chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się