Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Krwawy początek tygodnia

Boko Haram to organizacja usiłująca ustanowić za pomocą terroru islamskie państwo na północy Nigerii i odpowiedzialna za śmierć tysięcy ludzi. Celem jej ataków jest w dużej mierze chrześcijańska mniejszość na tym obszarze.

W niedzielę 26 stycznia członkowie Boko Haram napadli na wioskę Waga Chakasa w stanie Adamawa. Obrzucili granatami i ostrzelali chrześcijan zgromadzonych licznie na nabożeństwie w miejscowym kościele katolickim. Napastnicy opanowali wioskę na prawie cztery godziny, a jej mieszkańcy stali się ich zakładnikami. Atak kosztował życie 22 osób. Spłonęły też liczne domy chrześcijan. Rzecznik prasowy katolickiej diecezji Yola, ojciec Raymond Danbouye, powiedział, że pogrzeb ofiar napadu odbył się w poniedziałek. Armia i policja nie chciały skomentować tego incydentu, jednak jeden z wojskowych przyznał anonimowo, że taki atak miał miejsce.

W poniedziałek 27 stycznia zaatakowana została wioska Kawuri w stanie Borno. Jakkolwiek nikt się do tego nie przyznał, głównym podejrzanym jest Boko Haram. Liczbę śmiertelnych ofiar szacuje się w tym przypadku na co najmniej czterdzieści. Świadkowie mówili, że bojówkarze spalili całą wioskę i strzelali do wszystkich uciekających. Według Bulamy Kuliriego, jednego z mieszkańców Kawuri, któremu udało się ujść z życiem „cała wioska została zrównana z ziemią przez Boko Haram”. Kiedy Bulama uciekał, słyszał dookoła odgłosy eksplozji i widział rozrzucone po wsi ciała zabitych.

Módlmy się za osoby ranne w tych atakach i rodziny zabitych, by Bóg przyniósł im uzdrowienie i pocieszenie. Prośmy Boga także o pokój na północy Nigerii i ukrócenie działalności Boko Haram.

Źródła: Reuters, International Christian Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Krwawy początek tygodnia
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się