Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Chrześcijanie celem bezlitosnych ataków

Islamiści spalili wiele domów i wiosek takich jak ta.

31 stycznia wieczorem uzbrojeni bojownicy Boko Haram zaatakowali kościół w wiosce Sabon Garin Yamdula. Po wdarciu się do budynku, zabili 11 wierzących, w tym pastora.  Bojownicy próbowali również podpalić kościół, ale zostali powstrzymani przez lokalną młodzież. Według ostatnich doniesień, dwoje chrześcijan uznaje się za zaginionych.

Jest to drugi, w ciągu zaledwie kilku dni, tego typu atak na kościół w stanie Adamawa. 26 stycznia około 45 osób zostało zabitych, gdy bojownicy uzbrojeni w broń i materiały wybuchowe zaatakowali kościół w wiosce Wada Chakawa. Islamiści zabili inspektora policji i żołnierza, którzy pilnowali budynku, a później zabarykadowali drzwi i zabijali wszystkich, którzy próbowali uciec przez okna. Pozostałe osoby były przetrzymywane jako zakładnicy przez wiele godzin. „Zostaliśmy rozproszeni przez atakujących, a ci, którzy nie zdołali uciec, głównie kobiety, dzieci i osoby starsze, zostali zatrzymani jako zakładnicy” - powiedział jeden z członków kościoła. Bojownicy spalili następnie  wiele domów w okolicy.

Adamawa jest jednym z trzech północno-wschodnich stanów Nigerii, w których rząd nigeryjski ogłosił stan wyjątkowy w maju zeszłego roku.

Przynośmy do Pana w modlitwie tych, którzy opłakują swoich bliskich po tych przerażających atakach. Oby zwracali się do Chrystusa każdego dnia po siłę, łaskę wybaczenia atakującym oraz odwagę do naśladowania Go mimo groźby utraty życia. Módlmy się również za członków Boko Haram, którzy przeprowadzili te ataki. Niech porzucą swoją broń i nienawiść, a przyjdą do wiary w Jezusa Chrystusa. Módlmy się, aby nasi bracia i siostry, których kraj przepełniony jest cierpieniem, z utęsknieniem i nadzieją wyczekiwali dnia, kiedy nie będzie już więcej ani śmierci, ani bólu, ani mozołu (Ap 21,4).

Źródła: Christian Solidarity Worldwide, Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Chrześcijanie celem bezlitosnych ataków
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się