Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Ponad 400 osób zabitych w lutowych atakach Boko Haram

Islamskie ugrupowanie terrorystyczne Boko Haram nadal przeprowadza swe brutalne ataki i pozostaje praktycznie bezkarne mimo wprowadzonego stanu wyjątkowego i zaangażowania wojska. Natężenie tych ataków jest tak silne, że tylko w lutym zginęło w nich ponad 400 osób.

W jednym dniu, 15 lutego, bojówkarze z Boko Haram napadli na kilka wiosek w stanach Borno i Adamawa. Wioska Izghe w stanie Borno została zaatakowana w nocy. Napastnicy zgromadzili mieszkańców w jednym miejscu, po czym otworzyli do nich ogień ścigając każdego, kto próbował uciec. Zginęło co najmniej 100 osób. Bandyci z Boko Haram, którzy mieli na sobie mundury wojskowe, podpalili też liczne domy, zrabowali zapasy żywności i ukradli kilka pojazdów.

Boko Haram dąży do narzucenia prawa szariatu w całym kraju. W zeszłym roku brutalnie zamordowało setki chrześcijan.

Módlmy się za naszych prześladowanych braci i siostry w Nigerii słowami psalmisty Dawida: „Dopókiż, Panie, będziesz mnie stale zapominał? Dopókiż zakrywać będziesz oblicze swoje przede mną? Dopókiż mieć będę zmartwienie w duszy, a strapienie w sercu - codziennie? Dopókiż nieprzyjaciel mój będzie wynosił się nade mnie? Wejrzyj! Wysłuchaj mnie, Panie, Boże mój! Rozjaśnij oczy moje, abym nie zasnął snem śmierci! By nie rzekł nieprzyjaciel mój: Przemogłem go! By nie radowali się wrogowie moi, gdybym się zachwiał. Ja bowiem ufam łasce twojej! Niech się raduje serce moje zbawieniem twoim! Będę śpiewał Panu, bo okazał mi dobroć.” (Ps 13,1-6)

Źródła: Christian Solidarity Worldwide, World Watch Monitor, Morning Star New, International Christian Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Ponad 400 osób zabitych w lutowych atakach Boko Haram
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się