Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Wolontariusz VOM zamordowany przez islamistów

Bojownicy z islamistycznej grupy Boko Haram zamordowali pod koniec kwietnia współpracownika VOM (Voice of the Martyrs) w Gwoza w stanie Borno. „Jego śmierć wstrząsnęła prawie całą chrześcijańską społecznością” - relacjonuje inny pracownik VOM w tym kraju. Bezpośrednio przez śmiercią wolontariusz rozprowadził setki nigeryjskich biuletynów informacyjnych VOM.

Zamordowany wolontariusz był błogosławieństwem dla prześladowanych chrześcijan. Udostępniał swój samochód, by przewozić ofiary ataków do szpitali. Był łącznikiem między pracownikami VOM a społecznością chrześcijańską: wdowami, rannymi ofiarami, liderami chrześcijańskimi i lokalnymi pastorami. Zabójcy ukradli prawdopodobnie 500 kopii biuletynu informacyjnego VOM z jego auta i w związku z tymi pastorzy z tamtych okolic modlą się, aby biuletyny posłużyły jako narzędzie do opamiętania dla bojówkarzy Boko Haram.

Chrześcijanie w Gwoza, oddalonego zaledwie 8 kilometrów od granicy z Kamerunem, doświadczają ciągłych ataków ze strony Boko Haram. Tysiące uciekły z miasta, a setki domów, kościołów i firm zostało zrównanych z ziemią.

Wyraźmy Bogu wdzięczność za oddanie i służbę tego wiernego wolontariusza VOM. Pamiętajmy w modlitwie o jego rodzinie, przyjaciołach i wszystkich tych, którym pokornie służył, a którzy teraz opłakują jego tragiczną śmierć. Dołączmy w modlitwie do pastorów z tego regionu, aby te skradzione biuletyny zmieniły życie bojówkarzy z Boko Haram, służąc jako środek do przyciągnięcia ich do więzi z Jedynym Bogiem. Przynośmy Bogu w modlitwie całą Nigerię, prosząc, aby użył swoje dzieci do objawiania pokoju i łaski w obliczu przemocy.

Źródło: VOM USA

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Wolontariusz VOM zamordowany przez islamistów
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się