Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Brutalne ataki na chrześcijańskie wioski

Bojówki z plemienia Fulbe zaatakowały 3 i 12 października kilka chrześcijańskich wiosek w obszarze administracyjnym Riyom w stanie Plateau. Doniesienia mówią o co najmniej 18 ofiarach śmiertelnych. Kilka dni, wcześniej 30 września,  islamska grupa terrorystyczna Boko Haram uprowadziła ponad 40 osób. Wiele z nich było chrześcijanami. Wśród porwanych znajdowała się matka z dwoma dopiero co urodzonymi bliźniętami.

We wrześniu grupa nigeryjskich biskupów wystosowała apel do rządu, aby dołożył więcej starań na rzecz ochrony życia i mienia obywateli. Znalazły się w nim m. in. takie słowa: „Ponieważ Nigeria tragicznie wykrwawia się i płonie, my biskupi jesteśmy zatrwożeni skalą krzywd oraz zniszczeń materialnych doznanych przez ludność, jak również zakłóceniem życia wiejskiego i wspólnotowego poprzez wzrastającą nienawiść i zagrożenie narodu dalszymi konfliktami. Podczas gdy muzułmanie są czasami celem tych destrukcyjnych ataków, eksterminacja, konfiskaty mienia i wypędzenia dokonywane przez powstańców z Boko Haram wymierzone są przede wszystkim w chrześcijan, kościoły oraz innych nie-muzułmanów.

Przynieśmy w modlitwie naszemu Panu wszystkie ofiary tych zamieszek oraz osoby przeżywające żałobę po stracie swoich bliskich. Niech ukoi ich serca Jego obietnica bycia szczególnie blisko tych, których serca są złamane (Ps. 34,18). Prośmy również, aby Bóg uchronił uprowadzone osoby przed kolejnymi krzywdami, by mogły już wkrótce zostać uwolnione i wrócić bezpiecznie do swoich domów i zatroskanych rodzin.  Niech wierność nigeryjskich chrześcijan posłuży jako potężne świadectwo dla członków Boko Haram dopuszczających się tych okrutnych przestępstw, prowadząc ich do opamiętania się i wiary w Jezusa. Módlmy się również, aby Bóg obdarzył przywódców kościelnych oraz władze państwowe w Nigerii mądrością w podejmowaniu wysiłków na rzecz rozwiązania konfliktów nękających obecnie ich kraj.

Źródło: Release International, World Watch Monitor

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Brutalne ataki na chrześcijańskie wioski
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się