Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Boko Haram nadal prowadzi kampanię terroru w stanie Borno

Pod koniec października bojówkarze z Boko Haram wysłali wiadomości do chrześcijan ukrywających się wśród wzgórz na terenie obszaru administracyjnego Gwoza, grożąc, że jakikolwiek znaleziony tam nie-muzułmanin zostanie zabity. Wielu chrześcijan w obawie o swoje życie próbowało uciec nocą do sąsiedniego Kamerunu. Zostali jednak zatrzymani. Tymczasem Boko Haram zaatakowała ten obszar, mordując tych, którzy pozostali. Ponadto 25 i 26 października jej członkowie uprowadzili 30 młodych ludzi z wioski Mafa.

Ostatnie ataki i porwania stawiają pod znakiem zapytania efektywność porozumienia pokojowego, które rząd miał zawrzeć z Boko Haram. Rząd utrzymuje również, że ponad dwieście porwanych w kwietniu uczennic ma wkrótce zostać zwolnionych. Tymczasem mężczyzna podający się za przywódcę Boko Haram powiedział niedawno, że dziewczęta, z których wiele jest chrześcijankami, zostały oddane za żony bojownikom grupy.

W obliczu tych zasmucających wydarzeń w stanie Borno wspierajmy mieszkających tam chrześcijan, prosząc Pana, aby udzielił każdemu z nich swojego pokoju, który przewyższa wszelki rozum (Flp. 4,7). Módlmy się, aby Bóg pocieszył płaczących po stracie swoich bliskich i opatrzył rany poszkodowanych w niedawnych atakach. Otoczmy modlitwą setki młodych ludzi uprowadzonych w ubiegłych miesiącach przez Boko Haram, aby dzięki Bożej interwencji zostali wkrótce uwolnieni i mogli powrócić do swoich rodzin. Wstawiajmy się również za bojówkarzami odpowiedzialnymi za te zbrodnie, prosząc Ducha Świętego, aby działał w ich sercach, prowadząc ich do pokuty i przyjęcia daru zbawienia od Jezusa.

Źródło: Release International, Open Doors, Reuters

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Boko Haram nadal prowadzi kampanię terroru w stanie Borno
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się