Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Mały bohater wiary

Módlmy sie o Boże uzdrowienie i błogosławieństwo dla małego Joela.

22 listopada 2014 r. w Attagarze miał miejsce brutalny atak na zgromadzonych na niedzielnym nabożeństwie chrześcijan. Trzyletni chłopczyk o imieniu Joel próbował uciec do domu, ściskając swoją Biblię dla dzieci, jednak trzech islamskich rebeliantów pochwyciło go i zmusiło, by usiadł.

Świadkowie zdarzenia powiedzieli, że jeden z rebeliantów chciał wyrwać Biblię z ręki Joela, ale chłopczyk nie pozwolił. Rozgniewany muzułmanin wyszarpał mu ją siłą i wrzucił do płonącego nieopodal ognia. Joel rzucił się w stronę płomieni, aby ratować swoją ukochaną Biblię. Kiedy usiłował wyciągnąć ją z ognia za pomocą patyka, napastnicy uderzyli go w głowę kolbą kałasznikowa i popchnęli w stronę ogniska. To jednak nie wystarczyło. Jeden z rebeliantów zaczął nogą wpychać główkę dziecka w płomienie, wszystko wśród przekleństw i wyzwisk pod adresem chłopca, którego nazwał „upartym niewiernym”. Po tym, co zrobił, bezduszny członek Boko Haram odszedł, zostawiając poranione dziecko na miejscu zdarzenia.

Dziękując Bogu za oszczędzenie życia chłopca, wołajmy do Niego w imieniu Joela oraz wszystkich, którzy podobnie jak on doświadczyli krzywd z rąk Boko Haram. Prośmy Pana, aby zaprowadził sprawiedliwość w tak pozbawionym jej świecie. Prośmy Go także, aby strzegł i zachowywał swój lud (Ps 140), a szczególnie bezbronne dzieci. Módlmy się, aby Pan całkowicie uzdrowił małego Joela oraz innych prześladowanych członków jego chrześcijańskiej społeczności.  Prośmy Go również, aby dał im silną wiarę, wielką wytrwałość i niezwyciężone pragnienie kochania Go i służenia Mu pomimo tego doświadczenia.

Źródła: Voice of the Christian Martyrs Nigeria, VOM Australia

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Mały bohater wiary
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się