Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Oddany sługa ubogich odszedł po wieczną nagrodę

Pastor Joshua Adah posługiwał w najbardziej odległych regionach Nigerii

23 stycznia w stanie Taraba został brutalnie zamordowany pastor Joshua Adah, oddany ewangelista i ojciec dwójki małych dzieci. W dniu ataku pastor znajdował się poza domem, odwiedzając mieszkańców wiosek w ramach swojej działalności ewangelizacyjnej. W drodze do wsi Bantaje zepsuł się jego pojazd. Sytuację tę wykorzystali pasterze Fulbe oraz członkowie Boko Haram, którzy napadli pastora i brutalnie go zamordowali. Pastor Joshua zostawił żonę i dwójkę dzieci w wieku 6 i 8 lat.

Ludzie wspominają pastora z wdzięcznością za jego serce dla ubogich. Dzięki jego służbie tysiące potrzebujących otrzymywało edukację, lekarstwa i odzież. „Nie wiem, dlaczego Bóg pozwolił, aby jego życie zostało przerwane przez Boko Haram” - mówi o wiernym przywódcy kościelnym jedna z osób wspierających jego służbę. „Nie zrezygnował, nawet wtedy, gdy stało się to zbyt niebezpieczne. Wytrwale głosił Chrystusa w wioskach oraz rejonach, gdzie niewielu odważyłoby się pójść”.

Niech nasz Pan wszelkiego miłosierdzia spojrzy z miłością na pogrążonych w żałobie bliskich pastora Joshui i da im schronienie w cieniu swych skrzydeł (Ps 91,4). Szczególną modlitwą otoczmy jego żonę i dzieci, aby próbując przystosować się do życia bez ukochanego męża i ojca doświadczali wsparcia od swojego kościoła. Prośmy także Boga, aby powołał nowych przywódców, którzy będą kontynuować tak bardzo potrzebną służbę pastora Joshui, dzięki której jeszcze więcej ludzi zobaczy Jego miłość i uwierzy w Jego Syna, Jezusa.

Źródło: Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Oddany sługa ubogich odszedł po wieczną nagrodę
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się