Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Ataki Boko Haram na miasto Maiduguri

Boko Haram od pewnego czasu przeprowadza ataki na ważne miasto Maiduguri, by przywrócić tam swoją pierwotną bazę operacyjną z uwagi na strategiczne znaczenie tego miejsca. Korzystna lokalizacja miasta ułatwiłaby tej organizacji opanowywanie kolejnych obszarów Nigerii, a także przeniknięcie do sąsiednich krajów. Państwowi przywódcy Nigerii, Nigru, Czadu i Kamerunu są tego świadomi i postanowili utworzyć wspólne siły zbrojne, by powstrzymać działania Boko Haram. W ciągu ostatnich tygodni, w trzech nieudanych atakach Boko Haram na Maiduguri, zgięło czterdzieści sześć osób cywilnych.

W swojej mowie inauguracyjnej prezydent Muhammadu Buhari oznajmił, że kwatera główna nigeryjskich sił zbrojnych zostaje przeniesiona ze stolicy kraju, Abudży, do Maiduguri, aby skupić wysiłki na walce przeciwko Boko Haram. Z kolei prezydent Nigru, Mahammadou Issoufou, oświadczył, że w ciągu dwóch tygodni działania operacyjne rozpocznie międzynarodowy oddział, powołany specjalnie do walki z Boko Haram. Jednostki wojskowe z Nigru, Czadu i Kamerunu już od pewnego czasu pomagają Nigerii walczyć przeciwko temu militarnemu ugrupowaniu, które dokonywało ataków również na terenie tych trzech sąsiadujących z nią państw.

Ponad półtora miliona Nigeryjczyków (w tym wielu chrześcijan) zostało wysiedlonych w wyniku prawie sześcioletniego, islamistycznego powstania na północno-wschodnich obszarach Nigerii, które pochłonęło już około trzynaście tysięcy ludzkich istnień, a dla niezliczonej rzeszy innych stało się przyczyną ogromnych cierpień.

Módlmy się, żeby Pan pokrzyżował niszczycielskie plany Boko Haram i udaremnił ich wciąż ponawiane próby dopuszczania się przemocy wobec niewinnych mieszkańców Afryki. Niech wszyscy ci, którzy doznali cierpienia ze strony tego ugrupowania, zostaną duchowo, fizycznie i emocjonalnie uzdrowieni. Wstawiajmy się za samymi członkami Boko Haram, w nadziei, że wielu z nich dojdzie do poznania Chrystusa w osobisty i głęboki sposób. Módlmy się też za prezydentów Buhariego i Issoufou, jak również za wszystkich, którzy służą w tych nękanych krajach, prosząc Pana, by obdarzył ich potrzebną mądrością i ochroną we wprowadzaniu strategii, mających na celu powstrzymanie bezsensownej przemocy i rozlewu krwi.

Źródła: International Christian Concern, VOANews

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Ataki Boko Haram na miasto Maiduguri
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się