Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Siostra Habili Adamu zamordowana

Habila Adamu podczas pobytu w Polsce

Tabita Adamu (44 l), jej 18-letnia córka, Haske oraz 11-letni syn, Nuhu, zginęli w zamachu bombowym, przeprowadzonym w czasie nabożeństwa w niedzielę 5 lipca w północno-wschodniej Nigerii. Terrorysta samobójca odpalił bombę ok. 10 rano w kościele Redeemed Church w Potiskum, w stanie Yobe, jednym z trzech stanów, które najbardziej ucierpiały w wyniku trwającego już 6 lat zbrojnego powstania Boko Haram.

W wyniku eksplozji śmierć poniósł również nowy pastor kościoła, Dotun Okerinola oraz starszy kościoła, którego nazwisko nie jest znane. Pastor Okerinola przeprowadził się do Potiskum z położonego na południu Ibadanu zaledwie trzy miesiące wcześniej. Jego żona i troje dzieci mieli dopiero do niego dołączyć.

Tabita, matka ośmiorga dzieci, przyszła na nabożeństwo z sześciorgiem z nich, lecz odesłała czworo z nich do domu, by przyniosły pieniądze na kolektę  – powiedział jej brat, Habila Adamu. – W ten sposób Bóg w cudowny sposób je ochronił. Ocalałe dzieci są w szoku i przebywają w otoczeniu, krewnych, którzy starają się je pocieszyć. Ich ojciec stracił przytomność na wieść o zamachu i musiał być hospitalizowany.

Habila Adamu powiedział, że chrześcijanie są w pełni świadomi niebezpieczeństw, jakie im grożą na północnym-wschodzie Nigerii: „Wiemy, że pójście na nabożeństwo do kościoła to sprawa życia i śmierci. Podjęliśmy już jednak postanowienie, że nikt nie powstrzyma nas przed oddawaniem czci naszemu Bogu, bez względu na ryzyko. Dziękujemy Bogu, który zawsze daje nam siłę, byśmy mogli być Mu wierni”.

Habila Adamu został postrzelony w twarz przez islamistów z Boko Haram w listopadzie 2012 r., gdy odmówił wyrzeczenia się wiary w Chrystusa. Terroryści pozostawili go w kałuży krwi, przekonani, że nie żyje. Wszystko wydarzyło się na oczach jego żony i 6-letniego synka. Habila przeżył jedynie dzięki nadprzyrodzonej ingerencji Boga. Jego świadectwo, którym dzielił się, gdy w zeszłym roku gościł w Polsce na zaproszenie Głosu Prześladowanych Chrześcijan, można obejrzeć tutaj: Świadectwo Habili Adamu.

„Bóg dał mi drugą szansę, abym stał się głosem tych, których pozbawiono prawa głosu, głosem prześladowanych chrześcijan nie tylko w Nigerii, lecz również na całym świecie – powiedział Habila. – Bóg zachował mnie przy życiu, aby umocnić innych prześladowanych chrześcijan”.

Zamach w Potiskum był jednym z wielu przeprowadzonych w ostatnim okresie przez Boko Haram, w wyniku których setki osób poniosło śmierć lub doznało obrażeń.

/Źródło: World Watch Monitor/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Siostra Habili Adamu zamordowana
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się