Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Zagrożenie dla chrześcijan przesuwa się na południe

Jedna z tysięcy ofiar islamskiej agresji wymierzonej w nigeryjskich chrześcijan

W sobotę 29 sierpnia 33 osoby zostały zabite w czasie napaści na dwie wioski w rejonie Sanga. Z kolei w wyniku napaści na wioskę Okuke w stanie Delta na południu Nigerii śmierć poniosły trzy osoby, a dwie zostały ranne.

Nasi partnerzy donoszą również, że w ostatni weekend sierpnia muzułmanie z ludu Fulbe zabili pięć osób w Barkin Ladi i dwie w Riyom w stanie Plateau. Ostrzegają, że bojownicy Fulbe zaczynają rozszerzać pole swoich działań także na południe kraju, podczas gdy rząd skupia się na walce z Boko Haram, islamistycznym ugrupowaniem terrorystycznym działającym na północy.

Pod koniec sierpnia setki chrześcijan ze stanu Plateau udało się do stolicy Nigerii Abudży, aby spotkać się z Sekretarzem Generalnym ONZ Ban Ki-moonem i zaprotestować przeciwko ciągłym atakom na swoje społeczności. Ban Ki-moon przybył do Nigerii, aby spotkać się z prezydentem Muhammadu Buharim.

W swojej petycji chrześcijanie napisali: „Od maja tego roku ataki na nasze wioski nasiliły się pod względem częstotliwości i intensywności. Najciężej poszkodowani są mieszkańcy Riyom i Barkin Ladi. Co tydzień jest zabijanych średnio dziesięć osób”. Zdaniem miejscowych chrześcijan islamscy bojownicy założyli bazę w Riyom, niedaleko Jos i planują kolejne ataki.

Módlmy się, aby chrześcijanie w Nigerii nieprzerwanie składali swoją ufność w Bogu i pamiętali, że jest On „niezawodną pomocą w utrapieniach” (Ps 46,1). Módlmy się o pocieszenie dla poszkodowanych w wyniku napaści. Módlmy się, aby plany kolejnych ataków zostały pokrzyżowane. Módlmy się o mądrość i odwagę dla władz Nigerii, aby stanowczo przeciwstawiły się zarówno bojownikom z ludu Fulbe, jak i pozostałym islamskim ekstremistom. Módlmy się o nawrócenie jak największej liczby nigeryjskich muzułmanów.

/Źródło: Release International; The Voice of the Christian Martyrs Nigeria/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Zagrożenie dla chrześcijan przesuwa się na południe
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się