Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Śmiertelny napad na chrześcijan w stanie Plateau

W styczniu członkowie ludu Fulbe zaatakowali dwa domy chrześcijan we wsi Hwak Kwata-Zawan w pobliżu miasta Jos oraz położone w sąsiedztwie osiedle uchodźców z innej części stanu Plateau z powodu panującej tam przemocy. W wyniku ataków śmieć poniosło w sumie 15 osób, a wielu ich bliskich i przyjaciół pogrążyło się w żalu i bólu emocjonalnym.

W jednym ze wspomnianych domów zginęła 57-letnia Rose Monday, próbująca ochronić przed strzałami swoich trzech małych wnuków. Dwoje z nich niestety zmarło z powodu odniesionych obrażeń. Ich starsza siostra, pięcioletnia Anna, która cudem przeżyła, przebywa w szpitalu z powodu ran postrzałowych. Córka Rose (ciotka dzieci) dodała, że reszta ich krewnych czerpie pociechę ze świadomości, iż któregoś dnia wszyscy zostaną połączeni w jednej rodzinie z Panem Jezusem Chrystusem.

Drugi chrześcijański dom, który został zaatakowany, należał do Gyanga Christophera Choji, który zdołał uciec przed napastnikami bez żadnych obrażeń. Ten 58-letni wierzący opowiada, że cała rodzina udała się już do swoich pokojów na spoczynek, gdy nagle, około 20:30 rozległy się wystrzały. „Gdy strzelanina przybrała na sile i zostaliśmy osaczeni, poradziłem wszystkim, żebyśmy ratowali się ucieczką” – powiedział później Gyang. „Udało mi się uciec, ale pięcioro moich krewnych zostało brutalnie zastrzelonych”. Siedem innych ofiar, zabitych podczas najazdów, mieszkało w pobliskim osiedlu.

Napastnicy przyjechali tam już wcześniej tego dnia, by obejrzeć wieś, gdy większość mieszkańców była w kościele. Bojówkarze mieli nawet czelność poprosić miejscowe dzieci o wodę, jednocześnie planując brutalny atak. W wyniku dokonanych najazdów cała wieś znalazła się w stanie szoku i przeżyła głęboki dramat. Przywódcy Kościoła twierdzą, że ataki Fulbe na ich społeczności są wojną „islamu, ukierunkowaną na eliminację chrześcijaństwa” w Nigerii.

Módlmy się, by pocieszająca obecność Ducha Świętego przyniosła ocalałym mieszkańcom i członkom rodzin ofiar tak bardzo potrzebny pokój, uzdrowienie i nadzieję, wraz z pewnością, że ich bliscy, zabici za wiarę chrześcijanie, zostali jedynie duchowo przeniesieni do swojego prawdziwego domu w niebie, gdzie teraz w całej pełni cieszą się chwalebną obecnością naszego Pana Jezusa (2 Kor 5,8; Łuk. 23,43). Niech ta prawda stanie się szczególnie realna dla małej Anny, gdy będzie wracać do zdrowia nie tylko po ranach fizycznych, odniesionych w wyniku przeżytego ataku, ale, co jeszcze ważniejsze, po emocjonalnej i duchowej traumie, doznanej na skutek bycia świadkiem okrutnej straty swojej babci i młodszego rodzeństwa. Módlmy się też, by bezduszne serca członków ludu Fulbe zostały radykalnie przemienione mocą Boga Żyjącego, aby mogli zdać sobie sprawę z powagi swojej zbrodni przeciwko Jego ludowi jeszcze zanim nadejdzie czas, gdy staną przed Bogiem twarzą w twarz w dniu Sądu Ostatecznego.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Śmiertelny napad na chrześcijan w stanie Plateau
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się