Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Boko Haram ostrzelało wieś pociskami zapalającymi

Wieczorem 30 stycznia uzbrojeni po zęby terroryści Boko Haram ostrzelali pociskami zapalającymi chaty we wsi Dalori na północnym wschodzie Nigerii. Jeden z ocalałych, który ukrył się w drzewie, wciąż nie może się otrząsnąć z koszmaru obserwowanych wydarzeń. Nadal pamięta też krzyki mieszkańców wsi, w tym dzieci, którzy znaleźli się w licznym gronie ofiar, dotkniętych traumą, rannych lub zabitych w tym bezlitosnym ataku.

Według relacji ocalałych oraz obecnych na miejscu żołnierzy ulice wsi i pobliskiego obozu, mieszczącego ponad 20 tysięcy uchodźców, były zasłane masą zwęglonych ciał z ranami po pociskach. Władze podają, że w tym ataku Boko Haram śmierć poniosło 86 osób, a ponad sto zostało rannych. Celem tego nigeryjskiego, islamistycznego ugrupowania militarnego jest, między innymi, zniszczenie chrześcijaństwa z północnej Nigerii.

Dodatkowe zajście, do którego doszło w położonej niedaleko, innej niechronionej wsi, gdzie trzech terrorystów samobójców wysadziło się w powietrze, jedynie wzmogło lęk u mieszkańców społeczności chrześcijańskich na północy Nigerii, będących obiektem częstych ataków terrorystycznych.

Dołącz do nas w modlitwie za naszych cierpiących braci i siostry z Nigerii, którzy w wyniku bezlitosnych ataków Boko Haram przeżyli tak okropny ból i stratę. Niech ci wierzący silnie odczują kojącą, Bożą obecność, gdy będą dochodzić do zdrowia po tych okrutnych wydarzeniach. Prośmy Pana, by rozpalił ich serca głęboką nadzieją i wiarą, gdy będą patrzeć na Niego, szczególnie teraz, gdy mają tak wiele palących potrzeb. Wstawiajmy się też za sprawców tych zbrodni, by ich oczy otworzyły się na prawdę Ewangelii, a ich serca przyjęły przemieniającą moc Ducha Świętego.

Źródła: Fox News, CNN, Release International

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Boko Haram ostrzelało wieś pociskami zapalającymi
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się