Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Masakra chrześcijańskich rolników

W okresie od 22 do 29 lutego uzbrojeni po zęby napastnicy z ludu Fulbe zamordowali około 300 rolników w okręgu Agatu w głównie chrześcijańskim stanie Benue w środkowej Nigerii. Natomiast 8 marca dokonali oni morderstwa kolejnych ośmiu rolników w okręgu Logo tego stanu. W wyniku ataków pięć wsi uległo „całkowitemu zniszczeniu”. Splądrowano wiele domów. Szacuje się, że 7000 osób zostało wysiedlonych i zmuszonych do szukania schronienia w obozach dla uchodźców. Zdaniem władz, pasterze rozpoczęli czystkę na wyżej wymienionych obszarach z własnej inicjatywy.

Przywódcy ludu Fulbe usprawiedliwiają swoje morderstwa, twierdząc, że dokonali ich w odwecie za rzekome zabicie przez wieśniaków tysięcy ich krów. Nie ma jednak ani cienia dowodu na prawdziwość tego oskarżenia. Zespół powołany w celu ustalenia faktów, w skład którego wchodził m.in. prawnik zajmujący się obroną praw człowieka, podejrzewa, że akty przemocy miały podłoże religijne. Zauważono ponadto, że uległy zniszczeniu wyłącznie kościoły oraz domy chrześcijan, podczas gdy meczety oszczędzono.

Niech Dobry Pasterz, który przyszedł, aby dać swoim owcom życie w obfitości, poświęcając za nie samego Siebie (J 10,10-11), pocieszy wszystkich, którzy cierpią w wyniku niedawnych aktów przemocy w Nigerii. Módlmy się za tych, których ta tragedia  pogrążyła w żałobie, wierząc, że On z miłością uleczy ich złamane serca; za dotkniętych cierpieniem, wierząc, że On ich uzdrowi; za będących w potrzebie, wierząc że On da im zaopatrzenie. Prośmy także za osobami sprawującymi władzę w tym kraju, modląc się o mądrość dla nich oraz odwagę i siłę w walce z ekstremizmem. Módlmy się, aby Jezus powstrzymał przelewanie krwi Jego ludu. Wołajmy w imieniu nigeryjskich chrześcijan o bezpieczeństwo, by mogli bez lęku żyć, pracować i uwielbiać Boga w swoim kraju.

Źródło: Release International, Morningstar News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Masakra chrześcijańskich rolników
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się