Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Nastolatek, który stracił wzrok w wyniku prześladowań, będzie operowany

Módlmy się w intencji zbliżającej się operacji Danjumy

28 stycznia 2015 roku Danjuma został pobity przez islamskich bojówkarzy z organizacji terrorystycznej Boko Haram. W wyniku uderzeń maczetą, doznał rozległej rany na lewej skroni i stracił prawe oko. Wskutek tej nieludzkiej napaści Danjuma zupełnie przestał widzieć. Lewe oko, które mu pozostało, straciło zdolność odbierania światła. Chłopak porusza się po otoczeniu za pomocą laski i wkrótce zacznie uczęszczać do szkoły dla niewidomych. Nastolatek boryka się jeszcze z innymi problemami zdrowotnymi powstałymi w wyniku ataku, jednak pogoda ducha i uśmiech na jego twarzy, towarzyszące mu pomimo trudności, są potężną inspiracją dla wszystkich, którzy go znają.

Danjuma jest wdzięczny za opiekę medyczną i edukację, jakie zapewnia mu VOM. Nasi nigeryjscy partnerzy prosili o modlitwę w intencji zbliżającej się operacji 13-latka w nadziei, że planowany zabieg pomoże chłopcu odzyskać wzrok.

Dziękujmy Bogu za wielką miłość Danjumy do Jezusa oraz za jego radość i pogodę ducha, które towarzyszą mu pomimo wielkich cierpień jakich doznała jego rodzina. Módlmy się, aby ten młody człowiek został jeszcze bardziej umocniony w swoim postanowieniu, aby całym sercem służyć Jezusowi, stając się żywym świadectwem dla mieszkańców swojej wioski oraz wielu innych ludzi. Módlmy się, aby podczas operacji doświadczył pokoju, który „przewyższa wszelki umysł” odpoczywając w pewności i zaufaniu, że Bóg przeprowadzi do końca swój najlepszy plan. Niech przyszłość przyniesie mu wiele cudownych chwil i wspaniałych możliwości.

Źródło: The Voice of the Martyrs USA

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Nastolatek, który stracił wzrok w wyniku prześladowań, będzie operowany
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się