Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Uwolniony pastor nie przeżył w lesie

Zmarły pastor Iliya Anto

21 marca, podczas napaści na spotkanie modlitewne jednego z kościołów w stanie Kaduna w północno-środkowej Nigerii, napastnicy uprowadzili trzech liderów tej wspólnoty, grożąc im z broni palnej. Pastorzy przebywali tam w ramach przygotowań do wielkanocnego nabożeństwa. Dzwoniąc z telefonu komórkowego, należącego do jednego z uprowadzonych, porywacze zażądali okupu.

Pastor Iliya Anto, którego ponoć porywacze wypuścili wcześniej z powodu złego stanu zdrowia, został znaleziony w lesie martwy dziesięć dni po porwaniu. Szczegóły jego śmierci nadal są niejasne. Dwaj pozostali pastorzy, dr Emmanuel Dziggau i Yakubu Dzarma, zostali uwolnieni 30 marca.

Wydaje się, że uzbrojeni złodzieje bydła z nigeryjskiego stanu Kaduna, którym przypisuje się dokonywanie w minionych latach aktów gwałtu i grabieży, zaczęli zajmować się ostatnio porwaniami. Przedstawiciele policji z Kaduny kilkukrotnie oświadczali, że powołali specjalne jednostki zadaniowe, które mają zmierzyć się ze „zmianą taktyki bandytów”.

Módlmy się za wierzących z kościoła w Kadunie, którzy opłakują stratę swojego pastora i przyjaciela. Prośmy Boga, by przyniósł też wsparcie pogrążonej w żałobie rodzinie pastora Iliyi Anto, otaczając ją pełną pociechy i pokoju obecnością naszego Pana Jezusa. Niech Pan kieruje dochodzeniami i strategiami policji, próbującej podjąć walkę z nowymi działaniami złodziei bydła.

Źródła: International Christian Concern, Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Uwolniony pastor nie przeżył w lesie
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się