Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Zabójcze ataki w związku z wpisem na Facebooku

29 maja w mieście Pandogari w stanie Niger tłum podburzonych muzułmanów zamordował 24-letniego chrześcijanina, Methodusa Chimaije Emmanuela, którego oskarżono o zamieszczenie na Facebooku bluźnierczego wpisu na temat proroka Mahometa. W zamieszkach, które przeciągnęły się do następnego dnia, zginęły kolejne trzy osoby, spalony został kościół i dom oraz splądrowane zostały liczne sklepy. Bojówkarzom udało się nawet zablokować drogę między Lagos a Kaduną, ważny szlak łączący północną i południową część kraju.

Jak twierdzi pastor kościoła baptystów z położonej nieopodal Kagary, ataki sprowokowała dyskusja na Facebooku, jaka wywiązała się pomiędzy dwoma młodymi mieszkańcami Pandogari: „Incydent zaczął się od wymiany wpisów na Facebooku pomiędzy muzułmaninem a chrześcijaninem … młody muzułmanin podburzył swoich współwyznawców, mieszkających w tym samym mieście, twierdząc, że chrześcijanin zbluźnił przeciwko prorokowi Mahometowi”. Pastor potwierdził, że grupa bojówkarzy spaliła również budynek kościoła baptystycznego w Pandogari.

Módlmy się za mieszkańców Nigerii, w szczególności za wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób ucierpieli w związku z ostatnimi atakami w Pandogari, Módlmy się też, aby ludzie odpowiedzialni za te akty przemocy zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Wstawiajmy się za Nigeryjczyków, którzy nie poznali jeszcze Chrystusa. Módlmy się, by miłość i współczucie Jezusa Chrystusa całkowicie przemieniły, zarówno chrześcijan jak i muzułmanów, aby mogli żyć w pokoju i harmonii.

Źródło: Release International, Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Zabójcze ataki w związku z wpisem na Facebooku
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się