Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Projekty ustaw uderzające w wolność religijną

Prezydent Buhari

Rok po oficjalnym zaprzysiężeniu prezydenta Muhammadu Buhariego rząd Nigerii rozpoczął prace nad dwoma projektami ustaw, które jeśli zostaną zatwierdzone, przyczynią się do pogłębienia islamizacji tego najbardziej zaludnionego afrykańskiego państwa.

Pierwszy z projektów zakłada przeznaczenie pewnego obszaru w każdym stanie Nigerii na pastwiska dla nomadów z ludu Fulbe, którzy jak powszechnie wiadomo, są infiltrowani przez zbrojną organizację Boko Haram. Ustawa ułatwi zatem muzułmańskim ekstremistom ekspansję na południe, gdzie zamieszkuje większość nigeryjskich chrześcijan.

Drugi projekt, poszerzający jurysdykcję sądów opartych na prawie szariatu, przeszedł 19 maja drugie czytanie bez rozgłosu i bez debaty. Jedynie chrześcijańscy oraz muzułmańscy studenci wspólnie zainicjowali 7 czerwca pokojowy protest w stolicy kraju Abudży przeciwko proponowanej ustawie, argumentując, że jest ona jawną próbą islamizacji Nigerii, a jej wprowadzenie stworzy niebezpieczne podziały.

Prezydent Buhari, były dyktator wojskowy, dał się poznać jako zwolennik szariatu, co przyczyniło się do jego porażki w wyborach prezydenckich w latach 2003, 2007 i 2011. Jednym z powodów jego wygranej w marcu 2015 roku była zmiana stanowiska w powyższej kwestii.

Módlmy się, aby członkowie nigeryjskiego rządu mieli odwagę zagłosować przeciwko proponowanym ustawom i opowiedzieć  się po stronie praw człowieka, szczególnie prawa do wolności religijnej. Prośmy także za chrześcijańskich przywódców w tym kraju, by poprzez swoje niezłomne świadectwo o prawdzie i miłości naszego Pana Jezusa Chrystusa doprowadzili swoich współobywateli do otwarcia się na Jego przemieniającą życie łaskę.  Szczególnie wołajmy o tę łaskę dla pasterzy z ludu Fulbe, by nasz Pan ukazał im jak wielkie zło stwarza terror Boko Haram i dał im siłę do uwolnienia się od wpływów tej grupy, gdyż jedynie On ma moc sprawić, że w Nigerii ustanie przemoc i bezprawie, a zapanuje prawdziwy pokój.

Źródło: Religious Liberty Prayer Bulletin

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Projekty ustaw uderzające w wolność religijną
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się