Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Ofiara Boko Haram otrzymała sztuczne oko

Danjuma ze swoją matką

W styczniu 2015 roku Danjuma (13 l.) został pobity przez islamskich bojówkarzy z organizacji terrorystycznej Boko Haram. W wyniku uderzeń maczetą, doznał rozległej rany na lewej skroni, stracił prawe oko oraz odniósł też inne poważne obrażenia. Wskutek tej napaści Danjuma zupełnie przestał widzieć.

W kwietniu informowaliśmy o czekającej go operacji. Z przyjemnością informujemy, że Danjuma otrzymał sztuczne oko i ma się dobrze. Nasi partnerzy w służbie, którzy utrzymują kontakt z chłopcem i jego matką, przekazują tę dobrą wiadomość wszystkim, którzy się za niego modlili: „Chłopiec zawsze ma w sobie mnóstwo optymizmu i jest pozytywnie nastawiony. Wszyscy, łącznie z opiekującym się nim środowiskiem lekarskim, mówią, że przebywanie w jego obecności jest wielką zachętą i błogosławieństwem”.

Zachęcamy, by nadal modlić się za Danjumę i jego krewnych, podejmujących ważne decyzje dotyczące jego przyszłości i dalszej edukacji. W sytuacji chłopca znajdują się setki innych dzieci z chrześcijańskich rodzin, cierpiące z powodu następstw podobnych ataków. Te dzieci i ich rodziny potrzebują naszych modlitw i wsparcia.

Operacja Danjumy była możliwa dzięki służbie medycznej prowadzonej przez misję The Voice of the Martyrs na rzecz wyznawców Chrystusa, którzy w wyniku prześladowań ponieśli poważny uszczerbek na zdrowiu. Dzięki hojności polskich chrześcijan od wielu lat wspieramy tę służbę. Zachęcamy Cię do włączenia się w to dzieło.

Źródło: korespondent VOM Kanada

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Ofiara Boko Haram otrzymała sztuczne oko
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się