Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Tłum muzułmanów spalił 8 osób

21 sierpnia w Talata Mafara w stanie Zamfara grupa rozwścieczonych muzułmańskich studentów pobiła niemal na śmierć chrześcijańskiego studenta politechniki, Abdu Gustu. Miał on rzekomo zbluźnić tego dnia przeciw islamowi. Kolega Abdu, także chrześcijanin, zdołał zawieźć go do szpitala, korzystając z pomocy pewnego życzliwego muzułmanina, który pożyczył mu samochód.

Następnego dnia rano, na miejscu zdarzenia zebrał się tłum muzułmańskich bojówkarzy, domagających się śmierci studenta. Islamiści przeszli przez teren uczelni, paląc sekretariaty chrześcijańskiej społeczności studenckiej. Potem udali się w kierunku miasta, niszcząc po drodze kościoły i grożąc zabiciem każdego chrześcijanina, który kiedykolwiek odważy się przybyć do Talata Mafara. Niestety, później islamiści podpalili też dom, w którym schronił się pobity student; wraz z nim w pożarze zginęło siedem innych osób.

Prezydent Muhammadu Buhari określa te zabójstwa jako barbarzyńskie i nie do przyjęcia. „Z wielkim niepokojem przyjąłem wiadomość o zabójstwach w Zamfara. (...) Zapewniam, że zostaną podjęte w tej sprawie kroki prawne. Modlitwą jestem przy rodzinach ofiar. Będę nadzorować prace nad tym, by nie było u nas miejsca na przemoc w imię religii, przynależności etnicznej, czy pod jakimkolwiek innym pozorem”.

Niech nasz kochający Bóg, który obiecuje być blisko złamanych na sercu, przyniesie tak bardzo potrzebną pociechę wszystkim, którzy ucierpieli w zamieszkach. Pamiętajmy szczególnie o rodzinach i przyjaciołach osób, które poniosły tragiczną śmierć, modląc się, by Boży pokój, siła i pociecha podtrzymywały ich w żałobie. Prośmy Pana, by przekonywał samych sprawców, aby zdali sobie sprawę z powagi swoich czynów i z tego, że potrzebują Jego wybaczenia i zbawienia. Wstawiajmy się też za prezydentem Nigerii oraz innymi przedstawicielami władz, którzy potrzebują mądrości, prowadzenia i pomocy w ustalaniu skutecznych metod zwalczania przemocy i ochrony swoich obywateli.

Źródła: informatorzy VOMC, Nigeria’s „Leadership” News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Tłum muzułmanów spalił 8 osób
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się