NIGERIA: Wzrost liczby aktów przemocy w stanie Plateau

Protest przeciw przemocy i bierności władz

W stanie Plateau, po okresie względnego spokoju, przemoc wobec chrześcijan ponownie przybrała na sile. Sprawcami ostatnich ataków byli pasterze z ludu Fulbe, a ich głównym celem chrześcijańscy rolnicy. Wielu ekspertów twierdzi, że ataki tej muzułmańskiej bojówki doprowadziły do śmierci większej liczby ludzi niż działania terroryzującego Nigerię ugrupowania Boko Haram.

Według organizacji Stefanos Foundation w atakach na społeczności chrześcijańskie w 12 wioskach, które miały miejsce we wrześniu i październiku, zginęło 75 osób, zniszczonych zostało 489 domów, a 13 726 osób zostało wysiedlonych.

W listopadzie przemoc nie zmalała. 13 listopada w wiosce Wereng dwóch mężczyzn, Christopher Dung i Bulus Dantoro, zginęło w zasadzce. Tydzień wcześniej, w tym samym rejonie kraju, 9 osób zostało zastrzelonych, a cztery kolejne osoby postrzelono, gdy wracały z targu. Ranni zeznali, że napastnicy pochodzili z ludu Fulbe. 30 listopada co najmniej cztery kolejne osoby doznały obrażeń po tym, jak pasterze Fulbe ostrzelali teren kopalni w wiosce Jol.

Przynośmy w modlitwie osoby, które ucierpiały w wyniku tych ataków. Niech Pan obdarzy ich swoją dobrocią, dając uzdrowienie, ukojenie i siłę. Módlmy się, aby ludzie władzy zostali obdarzeni przez Boga mądrością do zapewnienia mieszkańcom Nigerii stabilności i pokoju. Módlmy się również za napastników, aby miejsce nienawiści w ich sercach zajęła miłość Boża.

Źródło: World Watch Monitor

Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się