NIGERIA: Leah już od roku przebywa w niewoli Boko Haram

Leah Sharibu na zdjęciu, które islamiści opublikowali w sierpniu 2018 roku.

19 lutego 2018 r. bojownicy Boko Haram wkroczyli do miasta Dapchi i porwali 110 uczennic. Miesiąc po ataku 104 uczennice uwolniono, ostrzegając je, by trzymały się z dala od szkoły. Pięć z nich niestety poniosło śmierć w tym czasie. Ostatnia z tej grupy, Leah Sharibu, nadal pozostaje w niewoli.

Jako jedyna chrześcijanka w grupie Leah została zatrzymana przez terrorystów. Usłyszała, że ją wypuszczą, jeśli wyrzeknie się wiary w Chrystusa. Jednak ta młoda chrześcijanka nie zgodziła się pójść na kompromis. W kolejnych miesiącach terroryści żądali okupu za jej uwolnienie, jednak w październiku wydali oświadczenie, że Leah zostanie zatrzymana jako „dożywotnia niewolnica”. Od tamtej pory, nie było o niej prawie żadnych wiadomości.

W rocznicę jej porwania przedstawiciel „Fundacji Leah Sharibu” oświadczył: „Nie możemy dzisiaj o niej zapomnieć. Prośmy Boga, w modlitwie i poście, o uwolnienie Leah i o wolność religii”.

Módlmy się o bezpieczne uwolnienie Leah oraz innych osób pozostających w niewoli Boko Haram. Niech Pan posłuży się niezachwianym świadectwem tej nastolatki, by zachęcić wierzących z całej Nigerii, jednocześnie przemawiając do serc jej porywaczy.

Źródło: International Christian Concern

Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się