Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Ataki na chrześcijan w Jos

28 listopada ubiegłego roku w mieście Jos w środkowej Nigerii doszło do wybuchu aktów przemocy wobec chrześcijan. Tłum muzułmanów spustoszył szesnaście budynków kościelnych, tysiące chrześcijan musiało opuścić swoje domy i szacuje się, że setki osób poniosło śmierć.

Media spekulowały, że katalizatorem tych ataków były niedawne wybory do władz lokalnych. Chrześcijańskie ugrupowania w Nigerii utrzymują jednak, że sam proces wyborczy przebiegał pokojowo i że ataki nastąpiły jeszcze przez ogłoszeniem wyników wyborów. Inne świeckie media obarczają chrześcijan odpowiedzialnością za śmierć 300 muzułmanów. Zdaniem lokalnych sił bezpieczeństwa muzułmanie ci zostali zastrzeleni przez policję, gdyż zignorowali obowiązującą godzinę policyjną i rozpoczęli nowe ataki. Podejrzewa się też, że akty przemocy zostały wcześniej zaplanowane, jako że większość z 500 aresztowanych muzułmanów zeznała policji, że na trzy dni przed atakami przybyli oni do Jos z sąsiedniego Nigru lub ze stanów północnej Nigerii.

Proś Boga, aby zaprowadził pokój w niestabilnych regionach Nigerii, gdzie chrześcijanie są celem ataków. Módl się, aby ci chrześcijanie, którzy odpowiadali przemocą za przemoc, opamiętali się i zapragnęli chodzić ścieżkami uczniostwa wyznaczonymi przez Chrystusa.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Ataki na chrześcijan w Jos
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się