Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Uwolnienie porwanych uczniów i nauczycieli

Cztery z porwanych osób z Engravers' College.

Sześcioro uczniów oraz dwóch pracowników szkoły chrześcijańskiej z miasta Kaduna, których porwano 3 października, zostało uwolnionych  26 października. Policja ogłosiła, że to jej funkcjonariusze „przejęli” i uwolnili porwanych nie narażając ich zdrowia. Rodzice uczniów twierdzą jednak, że to nie policja uwolniła porwanych, tylko że zostali oni wypuszczeni po wpłaceniu okupu. Policja odebrała tylko porwanych po ich uwolnieniu.

Rzecznik z rodziców, Ohemu Fredrick, powiedział reporterom, że dziewczynki oraz nauczyciele byli torturowani podczas każdej rozmowy telefonicznej z porywaczami. W słuchawce słychać było ich porwanych. Przez cały czas pobytu w niewoli byli oni karmieni tylko ryżem wymieszanym z olejem palmowym.

Porywanie dla okupu stało się jednym z głównych źródeł utrzymania dla islamistycznych terrorystów. Ich celem często stają się chrześcijanie.

Dziękujmy Bogu za uwolnienie porwanych osób. Módlmy się o ich powrót do zdrowia fizycznego i psychicznego po tym traumatycznym przeżyciu. Módlmy się także za ich rodziny. Módlmy się również za porywaczy, aby zostali wyrwani z królestwa ciemności i przyprowadzeni do Światła Bożej miłości.

Źródło: Church in Chains, AllAfrica

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Uwolnienie porwanych uczniów i nauczycieli
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się