Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Sprawiedliwość zwyciężyła w sprawie porwanej dziewczyny

12 sierpnia 2015 r. 13-letnia wtedy Ese Rita Oruru została uprowadzona ze swojego domu w stanie Bayelsa w południowej Nigerii i przewieziona do północnego stanu Kano, gdzie została zgwałcona oraz zmuszona do przejścia na islam i ślubu ze swoim porywaczem.

Od początku wiadomo było, że sprawcą jest Yunusa Dahiru, mający przezwisko „Żółty”. Rodzice wielokrotnie apelowali o uwolnienie córki, ale ich prośby pozostawały daremne, między innymi dlatego, że w sprawę przymusowej konwersji i małżeństwa zamieszany był emir Kano, a ślub odbył się w jego pałacu.

Ese została w końcu uwolniona przez policję stanu Kano 29 lutego 2016 r. Wtedy okazało się, że ta nastoletnia dziewczyna jest w piątym miesiącu ciąży. Jej porywaczowi przedstawiono 5 zarzutów,  w tym porwanie, handel dziećmi i wykorzystywanie seksualne. Proces sądowy zakończył się 21 maja. Sąd federalny uznał Yunusę Dahiru winnym czterech z pięciu zarzutów i skazał go na karę 26 lat więzienia.

Chwała Bogu, że sprawiedliwość w końcu zwyciężyła w tym długotrwałym procesie sądowym. Módlmy się za Esę, która z Bożą pomocą wychowuje swoje dziecko. Módlmy się, aby życie zarówno dziecka jak i matki było świadectwem miłości, łaski i uzdrowienia, jakie może dać tylko Chrystus (Rz 8,28).

Źródła: Christian Solidarity Worldwide, Vanguard, Wikipedia

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Sprawiedliwość zwyciężyła w sprawie porwanej dziewczyny
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się