Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Egzekucja kilku mężczyzn jako przestroga dla innych chrześcijan

Przed egzekucją

Powiązana z Boko Haram grupa terrorystyczna udostępniła 22 lipca film, na którym widać pięciu mężczyzn klęczących obok siebie, ustawionych do egzekucji. Wśród nich było trzech pracowników pomocy humanitarnej, którzy zaginęli w zeszłym miesiącu oraz ochroniarz i urzędnik państwowy.

W 35 sekundowym nagraniu porywacze zwracają się do „wszystkich, których niewierni wykorzystują do nawracania muzułmanów na chrześcijaństwo”. Terroryści grożą miejscowym chrześcijanom, że jeśli będą nadal głosić Ewangelię, spotka ich taka sama kara. Na końcu nagrania widać, jak zastrzelono czterech mężczyzn. Los piątego jest nieznany, a informacje na jego temat są sprzeczne.

Według relacji anonimowego świadka dwóch pracowników pomocy humanitarnej i ochroniarz byli chrześcijanami. Uważa się, że terroryści odpowiedzialni za tę zbrodnię należą do grupy będącej odłamem Boko Haram znanym jako „Zachodnioafrykańska Prowincja Państwa Islamskiego" albo „Khalifa”.

Gubernator Stanu Borno, Babagana Umara Zulum, złożył oficjalne kondolencje i zobowiązał się szukać rozwiązań, aby zakończyć przemoc ze strony terrorystów.

Pamiętajmy o rodzinach i przyjaciołach mężczyzn zabitych w tej egzekucji. Módlmy się, aby osoby odpowiedzialne za zbrodnię stanęły przed sądem i odpowiedziały za swoje czyny. Niech rządzący w Nigerii podejmą zdecydowane działania, aby zakończyć przemoc ze strony terrorystów, która pochłonęła wiele ofiar, spowodowała liczne zniszczenia, pozbawiła mnóstwo ludzi zdrowia i dobytku.

Źródła: New York Times, Morning Star News, The Nigerian Voice

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Egzekucja kilku mężczyzn jako przestroga dla innych chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się