Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Zastrzelono pastora

Dr. Amos Arijesuyo

16 stycznia uzbrojeni napastnicy, prawdopodobnie bojownicy Fulbe, urządzili zasadzkę na dr. Amosa Arijesuyo, pastora i pracownika uniwersytetu w Akure, kiedy z czterema innymi osobami jechał z Ibadan do Akure w stanie Ondo. Pastor i kierowca zostali postrzeleni i wymagali pilnej opieki medycznej w szpitalu. Dr Arijesuyo zmarł z powodu obrażeń, a kierowca wraca do zdrowia po postrzale w ramię.

Dr Amos Arijesuyo pracował jako zastępca kierownika dziekanatu oraz zwierzchnik zespołu doradczego w Federalnym Uniwersytecie Technologicznym w Akure. Rzecznik uniwersytetu potępił zabójstwo, nazywając je „bezsensownym czynem”.”Nasze modlitwy i myśli są z żoną, dziećmi i członkami rodziny naszego zmarłego kolegi w tym trudnym okresie bezmiernego żalu” - powiedział. Jeden z członków Apostolskiego Kościoła Chrystusa, w którym dr Arijesuyo był pastorem, opisał go jako „urodzonego intelektualistę i pasjonata Słowa (Bożego)”.

Według tegorocznej edycji Światowego Indeksu Prześladowań Open Doors w zeszłym roku w Nigerii zabito za wiarę więcej chrześcijan, niż w którymkolwiek innym kraju na świecie. Pod względem ogólnej przemocy Nigeria ustępuje tylko Pakistanowi, a w liczbie zaatakowanych lub zamkniętych kościołów dogania Chiny.

Pamiętajmy w modlitwach o żonie i dzieciach dr. Arijesuyo, opłakujących nagłą śmierć męża i ojca. Módlmy się za członków jego zboru, kolegów z pracy i studentów, którzy też próbują poradzić sobie z tą stratą. Niech odpowiedzialni za atak staną przed wymiarem sprawiedliwości i okażą skruchę przed Bogiem. Prośmy Boga, by pomógł rządzącym znaleźć sposób na stłumienie nieustannej przemocy w kraju.

Źródła: Morning Star News, The Guardian, PM News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Zastrzelono pastora
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się