Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Leah Sharibu od trzech lat w niewoli

Leah Sharibu

19 lutego 2018 r. islamscy dżihadyści z Boko Haram zaatakowali miasto Dapchi w stanie Yobe w północnej Nigerii. W tym konkretnym zajściu (jednym z wielu) bojownicy porwali 110 uczennic, w większości muzułmanek, z państwowego technikum dla dziewcząt.

Kilka tygodni później, 21 marca, dżihadyści zwrócili rodzinom 104 spośród porwanych dziewcząt. Pięć uczennic zmarło, a jedna, wówczas 14-letnia Leah Sharibu, została zatrzymana i uwięziona, ponieważ „nie chciała współpracować” przez wyrzeczenie się chrześcijańskiej wiary i przejście na islam. Dzisiaj, trzy lata później, Leah podobno żyje, ale pozostaje w niewoli.

Pamiętajmy w modlitwach o Leah i innych chrześcijanach, porwanych w różnych zajściach, którzy nadal żyją i z powodu swojej wiary w Jezusa wciąż trzymani są w niewoli przez członków nigeryjskich grup terrorystycznych. Módlmy się, by wszyscy ci chrześcijanie pozostali mocni w Panu, będąc odważnymi świadkami w swoim otoczeniu. Niech wzajemnie zachęcają się w wierze i niech mają też okazje do służenia w duchowych potrzebach swoich porywaczy. Pamiętajmy też o zrozpaczonych rodzinach porwanych wierzących, które z nadzieją czekają na wiadomość o bezpiecznym uwolnieniu swoich bliskich, prosząc Boga, by napełniał ich swoim pokojem i pociechą. Módlmy się za naród jako całość, by Pan wzbudzał liderów, którzy będą oddani rządom pokoju, sprawiedliwości i ochrony dla korzyści i błogosławieństwa wszystkich obywateli Nigerii.

Źródła: International Christian Concern, USCIRF, Baptist News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Leah Sharibu od trzech lat w niewoli
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się