Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGIERIA: Porwana przez Boko Haram Leah Sharibu niedawno skończyła 18 lat

Leah Sharibu, chrześcijanka, która od ponad 3 lat jest przetrzymywana z powodu swojej wiary przez islamskich dżihadystów z grupy terrorystycznej Boko Haram, 14 maja skończyła 18 lat. Chrześcijanie na całym świecie apelują o jej uwolnienie.

Porwana w lutym 2018 r. wraz ze 109 innymi uczennicami szkoły dla dziewcząt w Dapchi w Nigerii, Leah wytrwale trzymała się swojej wiary. Pięć z uprowadzonych dziewcząt zmarło, a pozostałe 104 uwolniono miesiąc od porwania. Jednakże według relacji uwolnionych dziewcząt, Leah odmówiła „współpracy”, czyli przejścia na islam.

Różne raporty z ostatnich trzech lat wskazują, że Leah wciąż żyje. Ostatnie doniesienia mówią, że niedawno urodziła drugie dziecko w wymuszonym małżeństwie z dowódcą Boko Haram.

Mimo zapewnień nigeryjskiego prezydenta, że zostanie zrobione wszystko, aby uratować Leah i wiele innych uprowadzonych dziewcząt i kobiet,  nadal przebywają one w niewoli. W tej sytuacji jest ponad 100 dziewcząt ze szkoły Chibok, które porwano ponad 7 lat temu. Zdarza się, że porwane dziewczęta zostają sprzedane jako niewolnice seksualne.

Wstawiajmy się w modlitwie za Leah i innymi porwanymi, które wciąż żyją. Niech Pan da im i ich zrozpaczonym rodzinom siłę potrzebną, aby wytrwać i zachować nadzieję. Módlmy się, aby każda z porwanych dziewcząt nadal doświadczała pocieszającej obecności Chrystusa, którego niewyczerpana miłość bez wątpienia pomagała im przetrwać lata niewoli. Módlmy się o mądrość dla nigeryjskich urzędników państwowych, aby ich wysiłki w celu zlokalizowania porwanych dziewcząt i bezpiecznego ich uwolnienia przyniosły efekt. Niech dzięki miłosierdziu i łasce naszego Niebiańskiego Ojca wszystkie z nich wkrótce zostaną uwolnione i szczęśliwie wrócą do swoich rodzin.

Źródła: Independent Catholic News, Daily Post Nigeria

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGIERIA: Porwana przez Boko Haram Leah Sharibu niedawno skończyła 18 lat
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się