Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Była uczennica z Chibok wróciła do swojej rodziny

Rodzice w czasie porwania w 2014 roku

Ruth Pagu była jedną z 200 dziewcząt porwanych w 2014 roku w nalocie na szkołę średnią w Chibok w Nigerii. Chociaż w ciągu ostatnich siedmiu lat niektóre uczennice zdołały uciec z rąk porywaczy, ponad sto z nich do dzisiaj jest zaginionych. Z wielką radością przekazujemy, że 7 sierpnia kolejna była uczennica wróciła do swojej rodziny.

Według oświadczenia rządu, mężczyzna, którego Ruth była zmuszona w niewoli poślubić, 28 lipca oddał się w ręce wojska. Była z nim Ruth i dwójka ich dzieci, które uprowadzona urodziła w czasie przetrzymywania przez terrorystów. Przez dziesięć dni agencje rządowe pracowały nad potwierdzeniem tożsamości młodej kobiety i skontaktowaniem się z jej rodzicami. Ruth otrzyma zapewnianą przez rząd opiekę psychoterapeuty i opiekę medyczną, mającą pomóc jej zintegrować się ze społeczeństwem.

Gubernator stanu Borno, Babgana Zulum, powiedział, że powrót Ruth do rodziców znacznie podniósł nadzieje wielu innych nadal cierpiących rodzin, które pragną zobaczyć swoje zaginione dzieci. Dziewczęta zostały porwane przez członków islamistycznego ugrupowania Boko Haram.

Szkoły w północnej Nigerii nadal są celem ataków różnych grup militarnych. Wspomnienia o porwaniu w Chibok wracają wraz z ostatnimi doniesieniami o najeździe na szkołę, dokonanym przez uzbrojonych bandytów 5 lipca 2021 roku, w którym tym razem porwano ponad stu uczniów.

Podczas gdy w Nigerii nadal dochodzi do okrutnych porwań, chwalmy Boga za odzyskanie Ruth i jej dzieci, a także za przemianę serca jej męża, który oddał się w ręce władz. Módlmy się o fizyczne, psychiczne i duchowe zdrowie każdego członka rodziny Ruth w czasie ich powrotu do społeczeństwa i odnowienia relacji z dawno nie widzianymi bliskimi. Pamiętajmy też o modlitwie za wielu innych uczniów, którzy ciągle czekają na uwolnienie. Niech ich rodziny również doświadczą radości z ich odzyskania.

Źródła: International Christian Concern, The Guardian, This Day

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Była uczennica z Chibok wróciła do swojej rodziny
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się