Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Studentka zabita za domniemane bluźnierstwo

Deborah Emmanuel Yakubu

12 maja 25-letnia chrześcijanka, studentka Shehu Shagari College of Education w stanie Sokoto w Nigerii, została zabita przez tłum po rozejściu się pogłoski, jakoby bluźniła przeciwko Mahometowi na grupowym czacie WhatsApp.

Nieznana jest dokładna treść jej komentarzy, ale wygląda na to, że problem zaczął się, kiedy Deborah Emmanuel Yakubu wyraziła irytację z powodu religijnych wpisów, jakie umieszczali jej koledzy z klasy i poprosiła, aby skupili się na sprawach związanych z zajęciami. Podobno odrzuciła także zaloty jednego ze studentów, który później oskarżył ją o bluźnierstwo.

Według informacji z mediów, przed jej domem zebrał się tłum i siłą wyciągnął ją na zewnątrz. Tam Deborah była bita, ukamieniowa, a po śmierci spalono jej ciało. W mediach społecznościowych opublikowano film z ataku, na którym słychać, jak młody mężczyzna z dumą mówi „To ja ją zabiłem i podpaliłem. A to zapałka, której użyłem”. Na wcześniejszym nagraniu widać wielu studentów, którzy bili Deborę i wołali „Allahu Akbar” podczas, gdy młoda chrześcijanka błagała ich o życie.

Dwaj inicjatorzy ataku, studenci Bilyaminu Aliyu i Aminu Hukunci, zostali aresztowani i oskarżeni o zbrodnię i zakłócanie spokoju. Przeciwko ich aresztowaniu protestował tłum bojowników, co przerodziło się w akty przemocy: podpalenia, plądrowanie wielu sklepów i niszczenie budynków kościelnych. Sułtan Sokoto, który jest uważany za przywódcę nigeryjskiej społeczności muzułmańskiej, potępił zabójstwo Debory i wezwał do wymierzenia sprawiedliwości. Jednak po jego wypowiedzi przed sułtańskim pałacem zebrała się demonstracja, którą musiała rozproszyć policja. Reakcja przywódców politycznych była ledwie zauważalna.

Módlmy się, aby po tym strasznym zabójstwie nastąpił pokój i sprawiedliwość. Niech w tym czasie żałoby Boża pocieszająca obecność będzie namacalnie odczuwana przez przyjaciół Debory, członków rodziny i kolegów ze studiów. Prośmy Pana o potężne działanie Ducha Świętego w tym niestabilnym rejonie Nigerii, dotykające serc zarówno chrześcijan jak i muzułmanów, aby mogli żyć obok siebie w harmonii - jednocześnie objawiając swój wspaniały plan wiecznego zbawienia ludziom duchowo głodnym. Niech nasi nigeryjscy bracia i siostry w Chrystusie nadal będą świadectwem Bożej miłości, przebaczenia i nadziei dla swojego otoczenia.

Źródła: Christian Solidarity Worldwide, Release International, TheNiche

 

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Studentka zabita za domniemane bluźnierstwo
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się