Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGERIA: Publikacja filmu z egzekucją chrześcijan

10 maja agencja informacyjna Amaq News Agency, związana z grupą terrorystyczną samozwańczego Państwa Islamskiego, opublikowała nagranie wideo z egzekucją 20 Nigeryjczyków. Uważa się, że wszyscy straceni byli chrześcijanami.

Na nagraniu jest oświadczenie rzecznika Prowincji Afryki Zachodniej Państwa Islamskiego (ISWAP), że egzekucja to ostrzeżenie dla chrześcijan na całym świecie. Rzecznik ISWAP mówi też w filmie, że zabójstwa są zemstą za śmierć Abu Ibrahima al-Hashimi al-Qurayashi, byłego przywódcy Państwa Islamskiego, który zginął 3 lutego w Syrii w czasie najazdu amerykańskich sił specjalnych.

Czas i miejsce egzekucji są nieznane, a nigeryjskie władze jeszcze nie skomentowały nagrania. Jego autentyczność potwierdziła grupa wywiadowcza SITE, amerykańska agencja pozarządowa, która śledzi aktywność terrorystyczną online.

Jo Newhouse, rzeczniczka Open Doors, z żalem skomentowała nagranie: „Brak słów, by wyrazić koszmar i ból, przez jaki muszą teraz przechodzić rodziny tych mężczyzn”. Powiedziała też: „Podczas gdy ISWAP chce zasiać strach tymi filmami, chrześcijanie na całym świecie powinni patrzeć z podziwem na świadectwo tych mężczyzn, którzy według naszych najlepszych informacji, trzymali się swojej wiary nawet w obliczu egzekucji”.

Chociaż nie mamy konkretnych informacji o zabitych, módlmy się, aby „Bóg, który wie wszystko”, zachęcił, pocieszył i umocnił każdego, kto został głęboko dotknięty tym aktem zła. Módlmy się też, by zwyciężyła sprawiedliwość, a ludzie odpowiedzialni za sianie strachu w Nigerii zrozumieli powagę swoich niszczących zachowań, wyrazili przed Bogiem szczerą skruchę i w pełni oddali swoje życie Chrystusowi. Mimo nieustannego przelewu krwi, niech cierpliwa wytrwałość chrześcijan z całej Nigerii zostanie obficie wynagrodzona, szczególnie w życiu tych, którzy bezpośrednio odczuwają skutki przemocy.

Źródła: Open Doors, Barnabas Fund, Sahara Reports, Mission Network News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Nigeria NIGERIA: Publikacja filmu z egzekucją chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się